‘EN AZ PLAY-OFF OYNAYACAĞIZ’

‘EN AZ PLAY-OFF OYNAYACAĞIZ’

Denizlispor Başkanı Mustafa Üstek, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Spor Muhabiri İbrahim Alayont’a özel açıklamalarda bulundu. Yeşil-siyahlılardaki son durum hakkında bilgi veren Başkan Üstek, iç ve dış transfer çalışmaları, Osman Özköylü, kulübün mali yapısı ve yeni sezon hedeflerini açıkladı.

Denizlispor’da Başkan Mustafa Üstek, yeşil-siyahlı kulübün son durumunu anlattı. Önceliklerinin dış transfer olduğunu açıklayan Başkan, iç transferi ise şimdilik ötelediklerini, en az 8 oyuncuyu kadrolarına katacağını bildirdi. Denizlili futbolcularla görüştüklerini yineleyen Başkan, hafta içerisinde 5 isme imza attıracaklarını belirterek sezona hazır gireceğiz mesajı verdi.

“İÇ TRANSFER KİMSEYLE GÖRÜŞMEDİK”
“İç transferde sözleşmesi biten oyuncularla henüz görüşmedik” diyen Başkan Mustafa Üstek, “Şimdilik bir görüşme yok. Sözleşmesi devam eden oyuncularda zaten sıkıntı yok. İç transferde hocamızın kararı doğrultusunda hareket edeceğiz. Takımda kalsın dediği oyuncularla yeniden anlaşacağız. Önceliğimiz dış transfer onu öncelikle çözmek istiyoruz. Bizim takımımıza katkı yapabilecek oyuncuları takip ediyoruz. İnşallah en az 5 tanesi bu hafta biter” dedi.

“AİSSATİ’Yİ TEKKE İSTANBULSPOR’A İSTİYORMUŞ”
Gösterdiği performans ile bir çok takımın radarına giren Aissati’yle ilgili sıkıntılar olduğunu aktaran Başkan Üstek, “ Aissati ile normalde anlaştık. 250 Bin Euro istedi, biz 200 verdik sonrasında 225’te kendisiyle buluştuk. Şimdi de ağız değiştirdiler. İstanbulspor istiyormuş, Fatih Tekke onu oraya transfer etmek istiyormuş. Biz bu işin arkasına düştük ve araştırdık. İstanbulspor 170 Bin Euro para teklif etmiş. Bize tamam demişlerdi. Şimdi bizden 250 Bin Euro istiyorlar ayrıca 25 bin Euro menajerlik ücreti var. İlk 6’ya girersek 50 Bin Euro daha istiyorlar. Ben zaten ilk 6’ya giremeyeceksem sana neden 225 bin Euro vereyim. Tabi ki hedeflerimiz var. Siz bilirsiniz dedik. Herkesin alternatifi var. 250 Bin Euro bugün 1 Milyon 400 Bin TL yapıyor. Teklife uyarlarsa alırız olmazsa diğer adaylara yöneleceğiz” diye konuştu.

“ONLARI ASLA BIRAKMAM”
Alacakları ödenmediği gerekçesiyle kulübe ihtar çeken Mehmet Akyüz ve Ziya Alkurt’un sorununu çözdüklerini belirten Başkan, “Onların dertleri para.  Bu oyuncular bizim sözleşmeli oyuncularımız. Ben onları bırakmayacağım. Bırakacak olsam para vermem zamanı geldiğinde gider UÇK’dan alırlar” dedi.

“EN FAZLA 3 YABANCI…”
Transferde en fazla 3 yabancı oyuncu alacaklarını söyleyen Üstek, “  Yabancı futbolcu almamaya çalışacağız. 3’ü geçmez diye düşünüyorum. İyi bir golcü ve yabancı bir kaleci almayı istiyorum. Kale konusunda kararlıyız. Oraya mutlaka iyi bir isim alacağız” dedi.

“BAKAN BEY DESTEK OLACAK”
Mali anlamda destek olursa çok iyi yere geleceklerini belirten Üstek, “ Mali anlamda şu anda sıkıntı yok. Paralar gelmeye başladı. Bakanımız Nihat Zeybekci söz verdi ki tutacaktır da. Onun desteğiyle bu sezon çok daha iyi yerlerde olacağız. Bakan Zeybekci bize düşmeye oynayacaksınız ben olmam dedi. O yüzden en az play-off oynamak için yola çıkıyoruz. Her sene aynı şekilde yola çıkılıyor ama bu sezon farklı. Geçen sezon takımı korumak için uğraştık. Bir imza için oyuncuların önünde arkasında gezdik” diye konuştu.

“TARAFTARLA ARAMIZDA GÜZEL BAĞ VAR”
Son olarak taraftarla ilgili de demeçler veren Başkan Üstek, “ Taraftarımızla aramızda iyi bir bağ var. Bu sene daha iyi ve farklı olacak. Bize destek olsunlar. Stadyumu doldursunlar. Lig başladığında iyi bir seri tutturursak  zaten tribünler dolacaktır. Hep birlikte güzel işler yapacağız” dedi.

İBRAHİM ALAYONT 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir