EMNİYET’TEN UYUŞTURUCU OPERASYONU: 7 TUTUKLU

EMNİYET’TEN UYUŞTURUCU OPERASYONU: 7 TUTUKLU

Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, uyuşturucu madde ticareti yapmak isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyon gerçekleştirdi. Denizli’de yapılan operasyonlar sonucunda toplam 11kilo esrar ele geçirilirken; 8 zanlı gözaltına alındı. Gözaltına alınan 8 zanlıdan, 7’si tutuklandı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından Denizli’de uyuşturucu madde ticareti yapmak isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik çalışma başlatıldı. Uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonlarda 20 gram eroin, 1 kilogram esrar ele geçirildi. Takip edilen şahıslar yakalanmamak için farklı yöntemlerle hareket etmek isteseler de görevlilerin dikkatli ve titiz çalışmaları sonucu yakalanmaktan kurtulamadı. Kırsal alanda sakladıkları uyuşturucu maddeleri şehir merkezinde satmak için motosikletli bir şahsı kurye olarak kullanmak istediler. Yapılan araştırmalarda kuryelik yapmaya çalışan motosiklet sürücüsünün bir kurumda kamu görevlisi olduğu tespit edildi. Yakalanan şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler.

Ayrıca uyuşturucu maddelerin saklandığı tespit edilen 3 ikamette arama yapıldı. Müstakil olan bir evin depo amaçlı kullanılan müştemilatında yapılan aramada 10 kilogram esrar ile uyuşturucu madde satışı için kullanıldığı değerlendirilen hassas terazi ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddelerin, narkotik dedektör köpeklerini yanıltmak için özenle sarılmış olduğu görüldü. Özel eğitimli köpeklerin başarılı çalışmaları sayesinde uyuşturucu madde paketlerine el konuldu.

Uyuşturucu madde ticareti yaptıkları tespit edilen 8 zanlı Emniyet’teki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan 8 zanlıdan, 7’i tutuklandı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir