‘EĞİTİMDE DEĞİŞİM SAADET İLE MÜMKÜN’

‘EĞİTİMDE DEĞİŞİM SAADET İLE MÜMKÜN’

Saadet Partisi Denizli Milletvekili Adayı ve PAÜ Öğrencisi Mehmet Said Topuz, gençlerin geleceğinin belirsiz olduğunu ifade ederek, değişim için doğru adresin Saadet Partisi olduğunu da söyledi.

Gençlerin bu ülkede söz sahibi olması için ellerinden geleni yapması gerektiğine işaret eden Saadet Partisi Denizli Milletvekili Adayı Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği Öğrencisi Mehmet Said Topuz, eğitim sistemindeki düzensizliğin gençlerin gelecek kaygısını daha da artırdığına dikkat çekti. Öğrenci ve velilerin en büyük sorunlarından bir tanesi olan sınav ücretlerini eleştiren Topuz,“Kimse, harçlığından biriktirdiği üç-beş lirayı sınav ücretlerine yatırmak istemez. Öğrenciyi sömüren, mezunu istihdam edemeyen, geleceğe dair bir umut beslemeyen gençler isteyen sistemden bıktık. Sorunsuz, kaygısız, özgür bir gençlik hayal değil. Bir oy ver, gençliğin geleceğini değiştir” dedi.

“MEZUN GENÇLER İŞ BULAMIYOR”
Üniversite mezunu gençlerin mesleklerini yapmalarının önünün açılmasının daha önemli olduğunu kaydeden Topuz, “AKP hükümetleri, son dönemlerde açılan üniversiteler ile övünüyor. Bunu da seçim malzemesi yapıyor. Tabii ki de her ile üniversite açılması o ilin ekonomik anlamda gelişmesi için önemli. Ancak, daha önemli olan şey, mezun gençlerin iş bulamama sıkıntısıdır. Sonra diplomalı gençlerin sayısının fazlalığı kamuoyunda konuşuluyor. Üniversitelerin gençleri kendi meslek hayatında lazım olabilecek bilgilerle donanmış bireyler olarak yetiştirmesi ve mezun etmesi gerekiyor. Mezuniyetinin ardından iş hükümetlere düşüyor” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir