EGELİ İHRACATÇILARIN ACI KAYBI

EGELİ İHRACATÇILARIN ACI KAYBI

İzmir’in köklü sanayici ailelerinden Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Baysak geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.

İzmir’in köklü sanayici ailelerinden Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Baysak geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti. Manisa Turgutlu doğumlu olan Terbay İnşaat Mimarlık Mühendislik firması Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysak 68 yaşında ve iki çocuk babası idi.  Kalp krizi sonucu yaşama veda eden Baysak’ın cenazesi, Hatay’daki Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından Urla Zeytinalanı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İnşaat Yüksek Mühendisi olan Mehmet Baysak’ın 42 yıllık iş hayatında yurt dışında ve yurt içinde pek çok başarılı projeye imza attığını belirten Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin, “İzmir’de ve Türkiye’nin dört bir yanında pek çok sektörde faaliyet gösteren, aralarında tekstil, gıda, çimento fabrikaları ve siloları, güç santrallerinin de yer aldığı endüstriyel tesislerin, otel ve toplu konutların yapımını gerçekleştiren ekibi yöneten Mehmet Baysak’ın Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği’nde yaptığı çalışmaları da hayırla anılacak” dedi.

Mehmet Baysak, İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği dışında, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Sağlık ve Eğitim Vakfı kurucuları arasında yer aldı. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda (EBSO) Meclis Üyesi olarak da görev yapan Baysak, İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İzmir Şubesi üyesiydi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir