EDEP PROJESİ DEĞERLENDİRİLİYOR

EDEP PROJESİ DEĞERLENDİRİLİYOR

Milli ve manevi değerlere sahip nesil yetiştirilmesi için başlatılan Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP) kapsamında çalıştaylar sürdürülüyor.

Milli ve manevi değerlere sahip, sorumluluk ve inisiyatif alabilen, yenilikçi ve gelişime açık nesil yetiştirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan EDEP, çalıştaylarla sürdürülüyor. Okulların sona ermesiyle öğretmenlerin yaz dönemi mesleki çalışmalar devam ederken, okul öncesi ve ilkokul öğretmenleri Merkezefendi Sevil Kaynak Ortaokulunda EDEP Çalıştayı gerçekleştirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Sevil Kaynak Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmenlerin çalışmalarını yerinde izledi. Müdür Oğuz “EDEP, sınıflarda uygulanan bir programdır. EDEP ile milli ve manevi değerlerimizi gelecek nesillere bir bütünlük için aktarmak hedeflenmektedir. EDEP Programının ana hatlarını oluşturan “saygı, vatanseverlik, demokrasi, sorumluluk, sabır, adalet, çalışkanlık ve empati” temaları birer ay boyunca sınıflarda öğretmenler tarafından işlenmiştir. Sınıflarda işlenecek olan temalar kazanım ve göstergeleri ile birlikte ele alınıp değerlendirilmiştir. Velilerimizin de yaptığımız çalışmalardan haberdar olmaları ve yapılan çalışmalara onlarında katkılarının sağlanması amacıyla her ay tarafımızca hazırlanan veli mektupları öğrenciler aracılığı ile velilerimize ulaştırıldı” dedi.

EDEP’in yılsonu değerlendirmesi yapılarak, güçlü ve zayıf yönlerinin tespiti ve önümüzdeki yıllar için programın geliştirilip daha işlevsel hale getirilmesi amacıyla hazırlanan EDEP İdareci ve Öğretmen Anketleri, 21 Nisan 2017 tarihine kadar tüm idarecilere uygulandı. Anketlerden alınan sonuçlar ışığında belirlenen önümüzdeki yılların Ay Değer Temaları ile etkinlik ve Kılavuz kitapların hazırlanması için 12­-23 Haziran 2017 tarihleri arasında her kademede çalıştay düzenlendi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir