DÜNYA ŞAMPİYONU KUPAYI DENİZLİ’YE GETİRDİ

DÜNYA ŞAMPİYONU KUPAYI DENİZLİ’YE GETİRDİ

İtalya’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak ayyıldızlı bayrağımızı dalgalandıran Denizlili Vücut Geliştirmeci Kutbettin Bulut, kazandığı Dünya Kupasıyla birlikte Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu ziyaret etti.

17-20 Kasım tarihlerinde İtalya’nın Padova kentinde 1. Klasik Masterlar Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonası gerçekleşti. Türkiye’nin 17 sporcuyla yer aldığı şampiyonada Türkiye takım halinde Dünya Şampiyonu olurken, bireysel sıralamada da 4 sporcu kürsüdeki zirvede yerini aldı. 33 yıl önce Vücut Geliştirme sporu ile tanışan ve o gün kendine Dünya Kupası hedefi koyan Denizlili Kutbettin Bulut, günlerde ulaştı. Profesyonelliğe ilk adım attığı 90’lı yıllarda Ahmet İbanoğlu ile tanışan ve Dünya Kupasını kazanacağına dair ona söz veren Bulut, Dünya Kupası’nı alarak oğlu Davut Bulut ile birlikte İbanoğlu’nu ziyaret etti.

“O AN HERKES AĞLADI!”

İbanoğlu ile sohbet eden ve Dünya Şampiyonası’nda yaşadıklarını anlatan Bulut, 30’un üzerinde ülke ve bin civarında sporcunun katıldığı şampiyonada bayrağımızı dalgalandırmanın gururunu yaşadığını söyledi. Türk Milli Takımı olarak takım halinde Almanya, ABD ve Rusya’nın önünde şampiyonluk elde ettiklerini belirten Bulut, o an seyirciden teknik ekibe kadar herkesin gözyaşlarına hakim olamadığını ifade etti.

GÜNDE 1 KG ET, 20 YUMURTA TÜKETİYOR

Vücut geliştirmenin bir yaşam disiplini olduğunu belirten Bulut, dengeli ve düzenli beslenme ile formunu koruduğunu söyledi. Günde 1 kg kırmızı et, 20 haşlanmış yumurta, 500 gr pirinç veya makarna, yeşil elma, brokoli ve baklagiller ile beslendiğini belirten Bulut, bu gıdaları bilinçli ve belirli aralıklarla aldığını dile getirdi.

İBANOĞLU TEBRİK ETTİ

Vücut Geliştirme’de ülkemize kazandırılan bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür eden İbanoğlu, koyduğu hedefe yıllar sonra ulaşmayı başaran Kutbettin Bulut’u azminden dolayı tebrik etti.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir