“Dünya, insan hakları konusunda ikiyüzlü”

“Dünya, insan hakları konusunda ikiyüzlü”

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki; kendilerini medeni olarak tanımlayan ülkeler, en önemli insan hakkı olan yaşam hakkını hiçe sayarak özellikle İslam coğrafyasında katliamlar yapmaktalar ve yapılan katliamlara sessiz kalmaktalar. Bu konuda ikiyüzlü politikalar izliyorlar” dedi.

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu. Yaşam hakkının en temel insan hakkı olduğunu belirten Başkan Gökbel, dünyanın birçok ülkesinin bu konuda çifte standart ve ikiyüzlü bir politika izlediğini ifade etti.
Başkan Gökbel, “Bugüne kadar insan katliamları, savaşlar, soykırımlar ağırlıklı olarak hep Müslüman toplumlara karşı yürütüldü. Ortadoğu, Avrupa’nın kalbi Bosna’da yakın zamanda yaşanan insanlık trajedisi, İslam coğrafyasında akmaya devam eden kan bunun en bariz kanıtlarıdır. Maalesef kendilerini medeni olarak tanımlayan ülkeler, en önemli insan hakkı olan yaşam hakkını hiçe sayarak özellikle İslam coğrafyasında katliamlar yapmaktalar ve yapılan katliamlara sessiz kalmaktalar. Ne yazık ki; kendilerini medeni olarak tanımlayan ülkeler, en önemli insan hakkı olan yaşam hakkını hiçe sayarak özellikle İslam coğrafyasında katliamlar yapmaktalar ve yapılan katliamlara sessiz kalmaktalar. Bu konuda ikiyüzlü politikalar izliyorlar” dedi.

“ÖNCE ADALET TESİS EDİLMELİ”

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nün anlamına uygun bir şekilde kutlanabilmesi için ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin her insanın başta yaşam olmak üzere bütün haklarına saygı duyan bir anlayışın yeryüzünde egemen olması gerektiğini dile getiren Başkan Gökbel, “Ancak bu sağlanabildiği zaman dünyada barış mümkün olacaktır. Aç insanların karnı doyacak, toplumların kalkınmışlık düzeyleri yükselecektir. Gerçek anlamda adalet tesis edildiğinde yeryüzünde insan haklarından söz etmek mümkün olacaktır. Bundan sonraki 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günlerinin daha dürüstçe ve anlamına uygun olarak kutlanabilmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir