DTO’DAN ‘ÖĞRENMEYİ İNŞA EDİYORUZ’ PROJESİ

DTO’DAN ‘ÖĞRENMEYİ İNŞA EDİYORUZ’ PROJESİ

Denizli Ticaret Odası tarafından hazırlanan “Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz” isimli proje, Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi ve ikinci Hibe Programı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından imzalandı. İlk toplantısı ise Denizli Ticaret Odası’nda gerçekleşti.

Denizli Ticaret Odası tarafından hazırlanan “Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz” isimli proje, Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi ve ikinci Hibe Programı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından imzalandı. Pamukkale Üniversitesi ve Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi ortaklığında yürütülecek olan projenin ilk toplantısı gerçekleşti. Denizli Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıya; Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Başkan Yardımcısı İmran Eraslan, Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet İnel, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Erdinç Akkaya, Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Hakan Erbayat katıldı.

Toplantı öncesinde açılış konuşması yapan Başkan Erdoğan “İlimizde istihdama katkı sağlayan en önemli sektörlerden birisi inşaat sektörüne hizmet sunulmasıdır. Bu doğrultuda bizler de Odamızın meslek komitelerinden gelen talep ve önerileri göz önünde bulundurarak, ülkemizde son yıllarda oldukça önem kazanmış olan enerji verimliliğinin önemli unsurlarından olan Yalıtım ve İzolasyon alanında çalışmak isteyen kişilerin eğitimine yönelik bir AB projesi hazırladık. Odamız tarafından hazırlanan bu projeyi ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunduk ve bin 200’ün üzerinde gerçekleşen bu başvurular arasında 50 proje içerinde seçilerek kabul edildik. Proje kapsamında 25 ila 64 yaş aralığında aktif istihdamın dışında kalan 40 yetişkine, Isı ve Ses Yalıtımı ve Su ve Nem Yalıtımı konularında 20’ şer kişilik iki grup halinde eğitimler verilecek” diye konuştu.

‘Öğrenmeyi inşa ediyoruz’ projesinin hayata geçmesinden sonra Denizli’de istihdam konusunda önemli gelişmelerin yaşanacağını kaydeden Başkan Erdoğan “Projenin ilk hedefi öncelikle meslek sahibi olmayan işsizlere ulaşarak iş hayatına kazandırmaktır. İkinci ulaşılacak hedef ise tekniker ve mühendisler gibi daha geniş kitlelere izolasyon konusunda uzmanlık sağlamaktır. Projemizin sonlanmasıyla ilimize, kalifiye eleman ve istihdam açısından önemli bir katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi. Başkan Erdoğan’ın konuşması sonrasında gerçekleşen toplantıda, ayrıntılar görüşülerek projenin hızlı bir şekilde hayata geçirileceği bildirildi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir