DTO’dan eğitim atağı; Kasım’da 7 eğitim

DTO’dan eğitim atağı; Kasım’da 7 eğitim

Planladığı programlarla adeta eğitim atağı başlatan Denizli Ticaret Odası (DTO), Kasım ayında planladığı 7 eğitimin 5’ini gerçekleştirdi. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, kursiyerleri ziyaret ederek, başarılar diledi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) yıl boyunca planladığı eğitimlere kasım ayında da devam ediyor. ‘İletişim! Hızlı Düşün Doğru Konuş’ isimli bu ayın ilk eğitimi, Psikolog Besim Ogelman tarafından verildi. Ardından Hakan Akın, ‘İhracatta Teşvik Uygulaması ile İhracatta Devlet Destekleri ve Eximbank Programları’ ile ilgili bilgiler verdi. Üçüncü toplantıda; Kişisel Verileri Koruma Uzmanı Mustafa Şeref İşcan, kişisel verileri koruma kanunu ile ilgili bilgilendirme gerçekleştirdi. Yoğun katılımın sağlandığı eğitimde, kanun kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlara değinildi.

GEKA DESTEĞİYLE İNGİLİZCE EĞİTİM

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Teknik Destek Programı kapsamındaki ‘İngilizce Dış Ticaret Eğitim Programı’; Hakan Akın’ın sunumuyla gerçekleştiriliyor. İngilizce bilenlerin kabul edildiği eğitim, 60 saat sürecek. DTO’nun geleneksel hale getirdiği girişimcileri eğitimleri de verilmeye devam ediyor. Psikolog Besim Ogelman, işletme kurulmadan önce dikkat edilmesi gerekenler ile işletme kurulduktan sonra neler yapılması gerektiği ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri aktardı.

KASIM AYININ SON İKİ EĞİTİMİ

Bu ayın eğitimleri, 19 Kasım’da Esra Şengül’ün vereceği ‘Yatırım Kararı Verirken Finansal Analiz Nasıl Yapılır?’ ve 26 Kasım’da Ercan Altuğ tarafından gerçekleştirilecek ‘Gamification (Oyunlaştırma)’ ile son bulacak.

BAŞKAN ERDOĞAN, KURSİYERLERLE

Kursiyerleri ziyaret eden DTO Başkanı Uğur Erdoğan, eğitimlerin başarılı geçmesi temennisinde bulundu. DTO olarak eğitime özel önem verdiklerini belirten Başkan Erdoğan, “Odamızda her ay farklı konularda uzmanlar getirerek eğitimler düzenlemeye devam ediyoruz. Bunun yanı sıra girişimcilik eğitimlerimizi geleneksel hale getirdik. Her gün eğitime katılan kardeşlerimizi Denizli Ticaret Odası’nda ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Diğer taraftan bölgemizde ilk defa İngilizce Dış Ticaret Eğitimi vermeye devam ediyoruz. Bu eğitim programımız ile ülkemizde ilk 10’da yer alan ihracatçılarımızın elini güçlendirmeyi, Denizlimizin ufkunu açmayı amaçlıyoruz. Eğitimlerimizin hem katılımcılarımıza hem de ülkemize katkılar sağlamasını diliyorum” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir