DTO, ÖZEL ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

DTO, ÖZEL ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile birlikte özel çocukları okullarında ziyaret etti.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile birlikte özel çocukları okullarında ziyaret etti. ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde, Başkan Erdoğan’ın yanı sıra DTO Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya, DTO Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Önal, Kemal Tuncer, Hasan Kocabay, Genel Sekreter Ali Rıza Tekin ve özel okulların dernek yönetimleri hazır bulundu. Heyet, İsmail Tosunoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu, Çamlık Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu, Polis Amca Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezine giderek, tek tek özel çocuklarla ilgilendi ve onlara çeşitli hediyeler verdi.   

“ÖZEL ÇOCUKLARIMIZLA DAHA FAZLA BİRLİKTE OLMAK İSTİYORUZ”

Okullarda, çocukların eğitim almalarının yanı sıra çiçek yetiştirme, hayvan bakımı, paketleme gibi birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini görmekten mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Erdoğan, “Okullarımız çok donanımlı, burada çocuklarımıza hem eğitim veriliyor hem de üretken hale gelmeleri sağlanıyor. Denizli Ticaret Odası olarak Dünya Engelliler Günü dolayısıyla sizlerle birlikte olduk. Ancak özel çocuklarımızla daha fazla birlikte olmak istiyoruz. Okullarımızın eğitimi ve donanımıyla ilgili başta hükümetimiz olmak üzere büyük emeği olan Milli Eğitim Müdürümüz, okul müdürlerimiz, okul aile birliklerimiz ve gönüllü teşekküllere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“ÇABAMIZ, ÇOCUKLARIMIZIN HAYATINI DAHA İYİ HALE GETİRMEK”

DTO Başkanı Uğur Erdoğan ve ekibinin özel çocuklar için özel zaman ayırmaları dolayısıyla teşekkür eden Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Oğuz, “Bu okullara geldiğimiz zaman aklımıza ‘bu evlatlar bizim olsaydı veya kendimiz burada olsaydık ne yapardık?’ diye düşünüyoruz. Bu okullarımızı sürekli ziyaret edemesek de okul müdürlerimiz ile her ay bir araya gelerek bütün sorunları masaya yatırıyoruz. Bütün çabamız, çocuklarımızın hayatını daha iyi hale getirmek” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir