DRT DENİZLİ HÜSNİYE İLE DÜNYA GÜNDEMİNDE

DRT DENİZLİ HÜSNİYE İLE DÜNYA GÜNDEMİNDE

DRT Denizli ekranlarından canlı olarak yayınlanan ‘Günaydın Denizli’ programına davetsiz misafir olarak katılan ve bir anda “canlı yayın yıldızı” olan sokak kedisi Hüsniye Türkiye gündeminden sonra, şimdi de Dünya gündemine oturdu. DRT Denizli çalışanları tarafından ‘Hüsniye’ isminin verildiği sokak kedisinin ünü Türkiye sınırlarını aştı ve dünyanın çok izlenen ve takip edilen onlarca TV Kanalı, İnternet Bloc’ları ve medya yayın organlarında yer aldı. AssociatedPress (AP)ve Reuters Haber Ajansıgibi dünyanın önde gelen saygın haber ajansları da DRT Denizli logolu görüntülerle“sokak kedisinin canlı yayın keyfi” haberiniservisledi.

DRT Denizli ekranlarından canlı olarak yayınlanan ‘Günaydın Denizli’ programına davetsiz misafir olarak katılan ve bir anda “canlı yayın yıldızı” olan sokak kedisi Hüsniye Türkiye gündeminden sonra, şimdi de Dünya gündemine oturdu. Kanal çalışanları tarafından ‘Hüsniye’ isminin verildiği sokak kedisinin ünü Türkiye sınırlarını aştı ve dünyanın çok izlenen ve takip edilen onlarca TV Kanalı, İnternet Bloc’ları ve medya yayın organlarında yer aldı. AssociatedPress (AP)ve Reuters Haber Ajansıgibi dünyanın önde gelen saygın haber ajansları da DRT Denizli logolu görüntülerle“sokak kedisinin canlı yayın keyfi” haberiniservisledi.

DRT Denizli Televizyonu’nda Kudret Çelebioğlu tarafından hazırlanıp sunulan ve hafta içi her sabah saat; 07.15 ile 09.15 arasında yayınlanan, dönem dönem de canlı yayın konuklarının da alındığı programın yapıldığı sırada stüdyoya bir sokak kedisi konuk olmuştu. Kimse tarafından fark edilmeden stüdyoya dalan, davetsiz misafir stüdyo kameramanı Doğan Akşit tarafından görüntülenmişti ve stüdyoda ilginç anlar yaşanmıştı. Yavru sokak kedisi Hüsniye daha sonra program sunucusunun masasına sıçramışve ardından Çelebioğlu’nun notebook’unun üzerine çıkarakcanlı yayınlanan programda enteresan görüntülerin yaşanmasına yol açmıştı. Şirin sokak kedisi Hüsniye, Günaydın Denizli Programı Sunucusu Kudret Çelebioğlu ve Denizli’nin ‘Yerel Dünya Televizyonu’ olarak anılan uydudaki yerel kanalı DRT Denizli; bu haberiyle gerçekten ‘dünya gündemine’ yerleşti ve haberi ile; tam anlamıyla dünyanın her yerinde izlenen global bir televizyon oldu.

Bir anda medya yıldızı haline gelen sokak kedisi Hüsniye yayın sırasında fark edilmeden; önce stüdyoya girmiş, önce sandalyeye tırmanmış ve ardından da masanın üzerine çıkıp bir süre laptop’un üzerinde oturmuştu. Olayın DRT Denizli’deTV haberi olarak görülmesi ve yayınlanmasından sonra kanal çalışanlardan biri tarafından sahiplenen ve ‘Hüsniye’ isimli sevimli kedinin ünü birkaç günde sınırları aştı ve adeta dünyaya taştı. Sokak kedisi Hüsniye, ABD ve İngiltere başta olmak üzere gazetelerin, TV ve radyo istasyonlarının, medya kuruluşlarının, milyonlarca takipçisi bulunan internet blocları’nın ve dünyanın saygın kuruluşları arasında yer alanAssociatedPress’in (AP)ile Reuters Haber Ajansıgibi ünlü ajansların da ilgisini çekmeyi başardı. AP ile Reuters Haber Ajansı; DRT Denizli Televizyonu logolu görüntüleri tüm dünyaya servisledi.

ÖNCE ULUSAL BASIN KURULUŞLARINDA YER ALDI
Sevimli kedi Hüsniye’nin olduğu görüntüler; Türkiye’nin önde gelen ulusal basın kuruluşlarının dikkatini çekti. Kanal D, Fox TV, ATV, A Haber ve Show Tv gibi Türkiye’nin televizyon kanallarında DRT logosuyla yer buldu. Yine Türkiye’nin saygın gazete kuruluşlarından olan Sözcü, Posta ve Hürriyet , MilletGazeteleri de sevimli kedi için sayfalarında yer ayırdı. Ayrıca sevimli kedinin görüntüleri İstanbul merkezli blog sitesi olan “ekşisözlük” sitesinin de kapağı oldu.

DÜNYANIN SAYGIN KURULUŞLARI HÜSNÜ’YE YER VERDİ

Canlı yayın esnasında yaşanan bu ilginç görüntüler dünyanın önde gelen blog siteleri ilgisini çekti. Dünyanın en çok takip edilen siteleri arasında yer alan Buzzfeed ve Huffington Post Denizli’nin ve DRT Denizli Televizyonu’nun maskotu haline gelen Hüsnü’ye yer verdi.  Hüsnü ayrıca Pete Cashmore tarafından 2005 yılında ABD’de kurulan ve dijital medya şirketi olan Mashable’de de yer edinmeyi başardı. Dünyada en trajlı gazeteleri arasında yer alan İngiliz gazetesi olan Guardian ve TheTelegraph’da da yer aldı. Dünyanın en saygın haber ajansları arasında yer alan Reuters Haber Ajansı ile Ajans Press Hüsniye’nin bulunduğu DRT Denizli logolu görüntüleri ve haberi dünyaya servisledi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir