Doğan “Tarıma desteklerimiz devam edecek”

Doğan “Tarıma desteklerimiz devam edecek”

Üreten ve gelişen bir ilçe hedefiyle çalışmalarına devam eden Merkezefendi Belediyesi, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerini daha rahat sürdürebilmesi için sulama kanallarının temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor.

Merkezefendi Belediyesi, tarımsal üretimin daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda gerçekleşmesi için ilçedeki tarımsal sulama kanallarının temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçede tarımın yapıldığı Başkarcı, Kadılar, Hisar, Barutçular, Bereketler ve Hallaçlar mahallelerinde hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor.

“ÜRETİCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Üreticilerin gelir düzeyini artırmaya, tarımsal kalkınmaya yönelik verdiği desteklerle tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesi için üreticilerin her zaman yanında olan Merkezefendi Belediyesi tarafından sürdürülen bu çalışma ile çiftçilerin su sıkıntısı çekmesinin, yaz aylarında su kayıplarının yaşanmasının, kış aylarında da su taşkınları ve sel baskınlarının önlenmesi amaçlanıyor.

“MERKEZEFENDİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Her zaman üreticiye desteklerini sürdüreceklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Kırsal Kalkınma Eylem Planımız ile üreticilerimize bugüne kadar fide, yem, gübre ve küçükbaş hayvan desteğinde bulunduk, bulunmaya da devam ediyoruz. Tarımın, üretimin olduğu bir Merkezefendi için çalışıyoruz. İlçemizde tarımsal sulama kanallarının temizlik, bakım ve onarım çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Çiftçimiz için su demek, can demek. İlçemizdeki bereketli toprakları en iyi şekilde kullanacağız” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir