DİŞİNDEN TIRNAĞINDAN ARTTIRDI, LİSE PROTOKOLÜNE İMZA ATTI

DİŞİNDEN TIRNAĞINDAN ARTTIRDI, LİSE PROTOKOLÜNE İMZA ATTI

Yıllar çiftçilikle uğraşan 84 yaşındaki Mehmet Ali Uyanık ve 83 yaşındaki eşi Naile Uyanık, dişinden tırnağından arttırdığı birikimlerle, lise yaptıracak. 1 Milyon 700 bin TL değerinde olan ve eşi Naile Uyanık ile kendi ismini vereceği lisenin protokolünü; Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın katıldığı törenle imzaladı.

Yıllar çiftçilikle uğraşan 84 yaşındaki Mehmet Ali Uyanık ve 83 yaşındaki eşi Naile Uyanık, dişinden tırnağından arttırdığı birikimlerle, Başkarcı Mahallesi’nde lise yaptıracak. 1 Milyon 700 bin TL değerinde olan ve eşi Naile Uyanık ile kendi ismini vereceği lisenin protokolü, Denizli Valiliği toplantı salonunda yapılan törenle yapıldı. Törene; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever Mehmet Ali Uyanık, eşi Naile uyanık, kızı Fatma Memiş ile torunları Ömür, Özgün ve Ali Memiş katıldı. Törende konuşan Hayırsever Mehmet Ali Uyanık; “Seneler önce eşimle birlikte zorluklarla kazandığımız paralarla bir tarla aldım. Bu zamana kadar tarlamı satmayı hiç düşünmedim. Ama şimdi zamanının geldiğini düşünerek sattım. Memleketimde ortaokul var.  Anadolu Lisesi yaptırmak içimde bir heyecan oluşturdu. Ailem bana bu konuda destek verdi. Kimse karşı çıkmadı. Sizlerin aracılığınız ile bu içimdeki heyecanı gerçekleştiriyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

“ZOR BİR KAZANCIN SEMERESİNİ EĞİTİME DEVREDİYORLAR”

Şimdiye kadar imzaladığı en güzel protokol olduğunu söyleyen Vali Dr. Ahmet Altıparmak; “Mehmet Ali Uyanık amcamızla bugün çok özel bir protokol imzalayacağız. Kendisi hayata atıldıktan sonra bir hayal kurmuş. Onun üzerine biriktirdiğini bir araya getirip bize 1 milyon 700 bin Liralık bağışta bulunuyor. Kendisine destek veren ailesine de çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Herkese Allah nasip etsin. Çok zor bir kazancın semeresini bugün kendileri eğitime devrediyorlar. Allah sağlık versin” diye konuştu.

MALİYETİ; 1 MİLYON 700 BİN

Merkezefendi İlçesi Başkarcı Mahallesi’nde yaptırılacak olan Naile-Mehmet Ali Uyanık Anadolu Lisesi, 24 derslikten oluşacak. Bodrum+Zemin+3 kat olarak inşa edilecek olan okul 1 Milyon 700 Bin TL’ye mal olacak. 

GÜRKAN GÖK- MEHMET ÜNLER

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir