DEVELER SAHAYA İNİYOR

DEVELER SAHAYA İNİYOR

Denizli’de ‘2.Geleneksel Deve Güreşleri 26 ŞUBAT 2017 Pazar günü saat 10:00 ile 17.00 arası Gültepe’deki Geleneksel Türk Spor Oyunları Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği deve güreşlerine ülkenin çeşitli bölgelerinden 200 çift şampiyon deve katılacak. Denizli Atlı Spor Kulübü üyelerinin gösterisinin de yapılacağı organizasyonda ayrıca 3 bin Türk bayrağı ve 3 bin poşu dağıtılacak. Bayrak şovun yapılacağı organizasyonda Mehteran Takımı da gösteri yapacak.

KATILIMIN YOĞUN OLMASI BEKLENİYOR

Ege-Marmara ve Akdeniz bölgesinden Türkiye’nin en ünlü develerinin sahada sahne alacağı güreşlere yaklaşık 15 bin kişinin katılması bekleniyor. Güreş ağası Mehmet Kavak, tüm Denizli halkını şölen havasında geçecek organizasyona davet etti. Denizlililerin en ünlü develeri seyredeceğini ifade eden işadamı Kavak, Cumartesi ise Bayramyeri’ndenDelikliçınar’a kadar kortej yürüyüşünün de yapılacağını kaydetti. Kavak, “Bu etkinlikte Denizlililerin eğlenceli vakit geçireceğini düşünüyorum. Bütün hemşerilerimiz bu etkinliğe davetlidir. Bu şöleni kaçırmayın” diye konuştu.

DEVELER KUPA İÇİN GÜREŞECEK

Kızlarının isimlerini verdiği 4 devesi bulunan işadamı Mehmet Uz, organizasyonda develerin 4 kupa için güreşeceğini açıkladı. Büyükşehir Belediye, Valilik, Denizlispor ve Tertip Komitesi Kupası için develerin güreşeceğini belirten Mehmet Uz, ata sporunu unutturmayıp yaşatacaklarını açıkladı. Uz, “Bu spor yaşatılmalı, nesilden nesile anı olarak kalmalı. Kültürümüzün bir parçası olan deve güreşlerine katılımcılar her sene artarak devam ediyor. Yılda bir kez yapılan bu etkinlikte herkesin hoşça vakit geçirmesini istiyoruz” dedi. 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir