DESTEK ZORLU’DAN, AÇILIŞ ZEYBEKCİ’DEN

DESTEK ZORLU’DAN, AÇILIŞ ZEYBEKCİ’DEN

Geçtiğimiz günlerde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katılımıyla açılışı yapılan Buharkent Meslek Yüksek Okulu’nda Alternatif Enerji Laboratuvarı ve Konferans Salonu’nun Zorlu Holding’in yapımına destek sağladığı bildirildi.

Adnan Menderes Üniversitesi’ne bağlı olarak 2016-2017 Eğitim-Öğretim döneminde Çağrı Merkezi ve Büro Yönetimi Bölümleri ile hizmete başlayan Buharkent Meslek Yüksek Okulu’nun (MYO) resmi açılışı geçtiğimiz günlerde gerçekleşmişti. Zorlu Enerji’nin Alternatif Enerji Laboratuvarı ve Konferans Salonu’nun yapımına destek sağladığı Buharkent MYO’nun resmi açılışına; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Mehmet Erdem ve Abdurrahman Öz, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Buharkent Kaymakamı Cemil Öztürk, Garnizon Komutanı Halil Şen ve Zorlu Enerji’nin üst düzey yöneticileri katılmıştı. Buharkent Meslek Yüksek Okulu’nda Alternatif Enerji Laboratuvarı ve Konferans Salonu’nun yapımına destek sağladığı bildirildi.

“BİZİM İÇİN AYRICA MUTLULUK VERİCİ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Zorlu Enerji Genel Müdür Yardımcısı Ali Kındap, “Yenilenebilir enerji yatırımlarımızla bölgenin ekonomik kalkınmasına sunduğumuz desteğin yanı sıra, toplumda değer yaratan projelerde yer almayı önemsiyoruz. Buharkentlilerin 14 yıldır heyecanla bekledikleri Buharkent Meslek Yüksek Okulu’na, Alternatif Enerji Laboratuvarı ve Konferans Salonu kazandırmış olmak bizim için ayrıca mutluluk verici” dedi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR UYGULAMALARIN DA ÖNÜNÜ AÇIYORUZ”

Alternatif Enerji Laboratuvarı’nın, yenilenebilir enerji alanında araştırmaların desteklenmesi anlamında önemli olduğunu dile getiren Kındap, “Bölgenin en önemli kaynaklarından biri olan ve ülkemizin enerjide dışa bağımlılığını azaltacak yenilenebilir enerjinin en ileri teknoloji ve verimlilikte açığa çıkmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülebilir uygulamaların da önünü açıyoruz. Alternatif Enerji Laboratuvarı’nın bu anlamda bölgemize ayrı bir değer katacağına inanıyoruz. Enerjinin doğayla dost, en yeni teknolojilerle uygulanması hem bölgemiz hem de ülkemiz için kilit rolde olduğu düşüncesi ile enerji alanında eğitime verdiğimiz desteği sürdüreceğiz” diye konuştu.

LABORATUVAR, NİTELİKTE KALİFİYE ARA ELEMAN İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Alternatif Enerji Laboratuvarı’nda öğrenciler temel seviyede elektrik ve elektronik sistemlerini öğrenme, yenilenebilir enerji kaynakları uygulamalarını görme ve motor kumanda sistemleri hakkında bilgi sahibi olma imkanı elde ediyorlar. Laboratuvarın ayrıca sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikte kalifiye ara eleman ihtiyacının karşılanmasına destek sunması bekleniyor.Zorlu Enerji, ayrıca Buharkent MYO için, akademik personelin ve öğrencilerin kullanımına yönelik elektronik ekipman desteğinde bulundu.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir