DESKİ’DEN AVDAN’A MODERN ATIK SU AĞI

DESKİ’DEN AVDAN’A MODERN ATIK SU AĞI

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, atık su hattı olmayan Tavas İlçesi’nin Avdan Mahallesi'nde alt yapı atağı başlattı. Proje kapsamında bölgeye Paket Arıtma Tesisi ile 12 kilometre kanalizasyon hattı döşenecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Tavas İlçesi’nin Avdan Mahallesi'nde alt yapı atağı başlattı. Atık su hattı bulunmayan mahalleye modern anlamda bir kanalizasyon sistemi kazandırmak için harekete geçen DESKİ, projesini tamamladığı alt yapı için çalışmalarına başladı. Avdan Mahallesi’ne yapılacak modern alt yapı hamlesi kapsamında bölgeye Adet Paket Arıtma Tesisi ile 12 kilometre kanalizasyon hattı döşenecek. Projenin tamamlanması ile Avdan Mahallesi sakinleri modern bir alt yapı sistemine kavuşacak.

“DENİZLİ’NİN ALT YAPI İLE İLGİLİ PROBLEMİ KALMAYACAK”

Çalışma hakkında açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Tavas İlçemiz’in Avdan Mahallesi’nde bugüne kadar atık su hattı yoktu. Büyükşehir Belediyesi olarak mahalle sakinlerimizin modern bir atık su ağına sahip olması için hazırladığımız projenin çalışmalarına başladık. İnşallah Denizli’nin alt yapıyla ilgili problemi kalmayacak ” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir