DESKİ ; HİZMET KERVANINA 22 ARAÇ KATILDI

DESKİ ; HİZMET KERVANINA 22 ARAÇ KATILDI

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından DESKİ Genel Müdürlüğü bünyesine kazandırılan 22 araç için tören düzenlendi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Alanın büyümesi ihtiyaçların çoğalması bu araçların alınmasını gerektirdi. Bizim teknolojinin en üst seviyesinden yararlanmamız lazım. DESKİ’ye kazandırdığımız yeni araçların maliyeti ise 10 buçuk milyon lira” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü bünyesine kazandırılan 3 fiziki su kayıp kaçak cihazı, 3 kanal görüntüleme aracı, 5 kayar kasa kamyon, 2 mobil vinç ve 9 vidanjörün tanıtım töreni 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirildi.

10.5 milyon liraya mal olan 22 aracın tanıtım töreninin açılış konuşmasını yapan DESKİ Genel Müdürü Mahmut Güngör, 22 aracın özellikleriyle ilgili bilgiler verdi.

Denizli’nin tüm ilçelerine aynı hizmeti götürmek için çaba harcadıklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise suyu sağlama ve sağlıklı bir şekilde vatandaşlara sunmak için çaba harcadıklarını söyledi.

Başkan Zolan, “Alanın büyümesi ihtiyaçların çoğalması bu araçların alınmasını gerektirdi. Bizim teknolojinin en üst seviyesinden yararlanmamız lazım. Aldığımız 3 yeni cihaz ile su kayıplarına ilişkin sorunu kısa sürede tespit edeceğiz ve sorunu yolu kazmadan gidereceğiz. Araçlarımız kanalizasyonun içine girdiğinde de nerde tıkanıklık varsa görebilecek. DESKİ’ye kazandırdığımız yeni araçların maliyeti ise 10 buçuk milyon lira” diye konuştu.

“NEREDE SU KAÇAĞI VARSA, YOLU KAZMADAN TESPİT EDEBİLECEĞİZ”

Denizli’nin her yerinde yaşayan 1 milyon insana hizmet ettiğini kaydeden Başkan Zolan, “Nerede su kaçağı varsa, yolu kazmadan tespit edebileceğiz. Görüntüleme araçlarımız kanalizasyonun içine girerek nerede tıkanıklık varsa var onu görebilecek. Yolu kazmadan, vatandaşımıza sıkıntı vermeden sorun olan yerleri bu cihazlarla tespit edeceğiz. Bunun ötesinde 9 tane vidanjörle her noktaya hizmet verebileceğiz. Bu araçlarımızı kent merkezi ve 19 ilçemizde hizmete alıyoruz. Toplam 10 buçuk milyon TL harcayarak Denizlimize kazandırdık. Yeter ki vatandaşlarımız mutlu olsun, ihtiyaçları anında çözülsün. ‘Araç yok eleman yok gibi mazeretimiz olmayacak’ dedik. Bunun için tüm araç ve ekiplerimizle konuşlanmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir