DENİZLİ’Yİ ALMANYA ZANNETTİ ORTALIK KARIŞTI

DENİZLİ’Yİ ALMANYA ZANNETTİ ORTALIK KARIŞTI

Denizli’de, 8 katlı bir binanın çatı katına çıkan gencin intihara kalkıştığını zanneden vatandaşlar sağlık ekiplerine haber verdi. Gencin intihar etmek için değil hava almak için çıktığını ve çatıları dolaştığını söylemesi rahat bir nefes aldırdı. Gencin Almanya'da doğup büyüdüğü ve orada da bunu sık sık yaptığı ortaya çıktı

Olay, saat 16.00 sıralarında, Pamukkale ilçesi Gazi Bulvarı üzerindeki 8 katlı bir binada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, binanın çatı katından yandaki binanın çatısına geçmeye çalışan C.E.’yi (16) gören vatandaşlar, gencin intihara kalkıştığını zannedip 112 acil servise ihbarda bulundu. Kısa sürede olay yerine, sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, çatıya çıkıp genci ikna etmeye çalışırken, itfaiye ekipleri de aşağıda hava yastıkları kurmaya başladı. Gençle kısa bir sohbet eden yunus polis ekipleri, genci aşağıya indirdi.

"HAVA ALMAK İÇİN ÇIKTIM"

Aşağıya indirilen gençle konuşan yunus polis ekipleri, kısa sürede olayın intihar olmadığını belirledi. Almanya’da doğup büyüyen ve beş ay önce amcasının yanına gelen C.E., intihar etmek için değil, hava almak için çatıya çıktığını daha önce Almanya’da da benzer hareketler yaptığını söyledi.
Genci, çatılarda dolaşmaması konusunda uyaran polis ekipleri, Kabahatler Kanunu kapsamında para cezası kesti. C.E., daha sonra olay yerinden uzaklaştı.
 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir