Denizli’ye ikinci GETAT ünitesi

Denizli’ye ikinci GETAT ünitesi

Geçtiğimiz Mayıs ayında Tavas Devlet Hastanesi bünyesinde açılan Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi’nin (GETAT) ikincisi, Denizli Devlet Hastanesi’ne bağlı Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nde düzenlenen törenle hizmete başladı.

Denizli Devlet Hastanesi’ne bağlı Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’ne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kazandırılan Denizli’nin kamudaki ikinci Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi (GETAT), törenle açıldı. Dokuzkavaklar Semt Polikliniği’nde düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mehmet Erkaleli, Dokuzkavaklar Mahalle Muhtarı İlyas Yolcu, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı. İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, GETAT Ünitesi açılışında Vali Hasan Karahan’a ünite hakkında bilgiler verdi. Denizli’nin ikinci GETAT Ünitesi’ni Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nde hayata geçirdiklerini söyleyen Dr. Öztürk; “Bugün Semt Polikliniğimizde yeni bir tedavi ünitesini daha hizmete açacağız. Geçtiğimiz Mayıs ayında Tavas Devlet Hastanesi bünyesinde Denizli’de kamuda ilk kez GETAT ünitemizi hizmete açmıştık. Denizli’de kamuda ikinci olacak olan GETAT ünitemizde ilk etapta akupunktur, hacamat (kupa terapisi) ve mezoterapi gibi uygulamalar yapılacaktır. GETAT uygulamaları sadece hastalıkların tedavisi için değil, hastalıklardan korunmak, sağlıklı yaşamak için de ihtiyaç duyulmakta ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da modern sağlık sistemlerini güçlendirmek üzere teşvik edilmiştir. Ben buradan sağlık alanındaki yatırımlarımızda ve ihtiyaçlarımızda bize her zaman destek olan Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İLK HASTA; ŞAFAK ARMAĞAN

GETAT Ünitesi’nin ilk hastası olan Şafak Armağan, 45 yıldır geçmeyen migren ağrısının uygulanan akapunktur yöntemiyle nasıl geçtiğini anlattı. Armağan; “45 yıl önce şiddetli baş ağrısı şikayetlerim vardı. Bundan 25 yıl önce baş ağrıma migren teşhisi konuldu. İlaç kullanarak ağrılarımın zaman zaman geçtiği oldu ama kalıcı bir çözüm bulamamıştık. Bundan yaklaşık 15 gün önce Pamukkale Belediyesi Semt Polikliği’nde GETAT Ünitesi’nin açıldığını duydum. Üniteye başvurdum ve bana akapunktur tedavisi uygulandı. Daha 3 seans uygulanmasına rağmen migren ve baş ağrılarımın azaldığını gördüm. Bu Ünitenin açılmasında emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“SAĞLIK ALANINDA ATILAN ADIMLAR YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRMEKTE”

GETAT Ünitesi’ni Denizli’ye kazandıran İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve Hastane yönetimine teşekkür eden Vali Karahan; “Sağlık alanında ülkemizde son yıllarda atılan adımlar yüzümüzü güldürmektedir. Denizli’ye baktığımızda da vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü sağlık yatırımları hayata geçiriliyor. Bugün de Denizli Devlet Hastanesi’ne bağlı Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniği’nde GETAT Ünitesi’nin açılışını gerçekleştireceğiz. Ünite’nin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir