Denizlispor’un kasası doldu!

Denizlispor’un kasası doldu!

Yukatel Denizlispor, Süper Lig’de ilk 2 haftada kasasını doldurmayı başardı. Horozlar şimdiye kadar tüm kalemlerden kasasına yaklaşık 45 milyon lira gelir koydu.

Süper Lig’de yayıncı kuruluş ile TFF arasında yapılan ek sözleşmenin ardından kulüplerin alacağı performans gelirleri de belli oldu. Hürriyet gazetesinden Ceyhun Kuburlu’nun haberine göre, yayıncı kuruluş bu sezon her takıma sezon öncesi avans adı altında 37 milyon 800 bin liralık ödeme yapıldı. Anlaşma gereği performans ücretlerinin miktarları da belli oldu.

GALİBİYETE 2,7 MİLYON!

Kulüpler Birliği tarafından yapılan araştırma çalışması sonrası yeni sezonda galibiyet alan kulüpler 2 milyon 764 bin 695 lira olurken, beraberlik durumunda ise bu para paylaşılacak. Ligde ilk 6’ya giren her takıma bonuslar ödenecek. Ligi zirvede bitiren takım 1’incilik ödülü olarak 35 milyon 600 bin lira alırken, 2’nci takım performans primlerinin yanı sıra 28.5 milyon lirayı da kasasına koyacak. 3’üncülük ödülü 21.4 milyon lira olurken, 5’incilik 7.2 milyon, 6’ncılık ise 3.6 milyon lira.

6 MİLYONA YAKIN PARA GELDİ!

Performans primlerinin belli olmasının ardından Denizlispor, kasasını ilk 2 haftada doldurmayı başardı. Sezon başında TFF’den avans ücretini alan yeşil siyahlılar Galatasaray ve Antalyaspor maçlarından galibiyet başına 2 milyon 764 bin 695 lira olmak üzere toplamda 5 milyon 529 bin 390 lira gelir elde etti. Galatasaray maçının bilet gelirinden 1 milyon lira da ek gelir elde eden Horoz, ilk iki haftada kasasına yaklaşık 45 milyon lira koymayı başardı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir