DENİZLİSPOR’A FIFA TALİMATI!

DENİZLİSPOR’A FIFA TALİMATI!

TFF 1. Lig takımlarından Denizlispor'a eski oyuncuları için FIFA'dan 576 bin avroluk ödeme talimatı Denizlispor Kulübüne ulaştı.

TFF 1. Lig takımlarından Denizlispor'un başkanı Süleyman Urkay, eski oyuncularından Leandro Sales De Santana ve Anmar Almubarak'nın alacakları için FIFA'ya başvurmaları nedeniyle eski oyuncularına 576 bin avro ödeyeceklerini söyledi. Yunanistan Süper Lig temsilcisi AEL Kallon'den geçen yıl transfer edilen ve devre arasında sözleşmesi feshedilen Brezilyalı futbolcu Leandro Sales De Santana, alacakları için FIFA nezninde dava açtı. FIFA, Denizlispor'un, eski Brezilyalı oyuncusu Leandro Sales De Santana'ya 51 bin avro alacağının yanı sıra 265 bin avroluk fesh tazminatı ödemesine karar verdi.

PUAN SİLİNME TEHLİKESİ YAŞANABİLİR

Kulüp başkanı Süleyman Urkay, FIFA'nın 301 bin avroluk ödeme talimatının kulübe ulaştığını belirterek, geçen sezon gönderilen Anmar Almubarak'nin de 31 bin avro olan alacağının tazminatla 260 bin avroya çıktığını ifade etti. Urkay, "Eski futbolculara olan borçlar bizi çok zor durumda bırakıyor. Bu borçlar ödenmezse puanımız silinecek. Eski oyunculara borçların gecikmesi nedeniyle zaten transfer yasağı kalkmamıştı" diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir