Denizli’nin usta tatlıcısı Hacı Şerif’ten, usta lezzetler…

Denizli’nin usta tatlıcısı Hacı Şerif’ten, usta lezzetler…

Bünyesinde 150’nin üzerinde ürün barındıran Denizli’nin köklü tatlıcısı Hacı Şerif, yaz mevsimine özel lezzetleri, Denizlililerle buluşturdu.

Bünyesinde 150’nin üzerinde ürün barındıran Denizli’nin köklü tatlıcısı Hacı Şerif, yaz mevsimine özel geliştirdiği ‘çilekli çikolata’ ve ‘çiko’yu, Denizlililerle buluşturdu.

Taze çileklerle, kalpleri eriten çikolatayı birleştiren ‘çilekli çikolata’ ile tulumba tatlısını andıran, ancak şerbet kullanılmayan ve toz şeker, tarçın ya da yine çikolatayla ikram edilen iki yeni lezzeti anlatan, Denizli’nin 3 kuşaktır şekercisi olan Hacı Şerif’in sahiplerinden Necip Helvacı; “Bilindiği üzere bizim 150’yi aşkın tatlı çeşidimiz var. Bu çeşitlerimiz her gün taze çıkıyor ve çok da tercih ediliyor. Bunun yanı sıra yemeklerden sonra koyulan tatlılara çeşitlilik ve hafif bir tatlı olsun diye farklı bir lezzeti daha vatandaşlarımıza sunduk. Tabi çilek mevsimi de geldi. Hem müstahsillerin ürünleri değerlensin ve daha çok olsun, daha çok üretsinler diye çilekleri aldık. Daha doğrusu sabah erken saatte kendim gittim, çilekleri seçtim. Daha sonra da çikolataya batırdık ve bu lezzeti tezgahlarımıza taşıdık.

Bir diğer tatlımız da ‘Hacı Şerif Çiko.’ Bu da hafif ve lezzetli tatlılarımızdan. Tulumba tatlısının bir benzeri olan ‘çiko’yu şeker ve tarçınla birleştirdik. Ama bunun dışında yine çikolataya batırılabilir veya taze meyvelerle de ikram edilebilir. Tezgahlarımızda ‘çiko’ya yer vermeye başladığımız günden beri müşterilerimizde çok sevdi. Sadece bunlar değil. Ürün yelpazemiz artık çok geniş. Yine de her geçen gün nasıl daha güzel lezzetli tatlılar sunabiliriz diye düşünmeye devam ediyoruz. Ama tabi yaz geliyor ve mevsimine göre, taze meyvelerden tatlılar yapacağız. Bu yaz mevsiminde sürprizlerimiz olacak” diye konuştu.

“OLDUKÇA HAFİF VE LEZZETLİ”

Çilekli Çikolata ve Çiko’yu deneyen ilk isimlerden biri olan Saniye Özcan; “Hem Necip Amca’yı hem de Hacı Şerif’i yıllardır tanıyorum. Bu kadar titiz ve özenli çalışan bir firma daha bilmiyorum. Çilekli çikolata aslında bilinen ama yapılmayan bir tatlı. Hacı Şerif adıyla bu iki lezzeti bir arada tatmaktan çok büyük keyif aldım. Ayrıca ‘çiko’ ismi verilen tatlı da oldukça hafif ve lezzetli” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir