Denizli’nin kahramanları dur durak bilmedi

Denizli’nin kahramanları dur durak bilmedi

Türkiye'de nüfus başına düşen personel ve istasyon sayısında ilk sırada bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, modern araç, ekipman ve personeli ile 2019 yılında da yoğun bir mesai harcadı.

7 gün 24 saat vatandaşlar için nöbet tutan itfaiye, geçtiğimiz yıl 4 bin 178 yangına müdahale etti, 2 bin 201 kurtarma operasyonu gerçekleştirdi, 618 trafik kazasına müdahalede bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri 2019 yılında da yoğun bir mesai geçirdi. ‘Gece-gündüz’ demeden Denizli merkez ve 19 ilçesindeki 52 ayrı istasyonda vatandaşların canını ve malını korumak için nöbet tutan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri geçtiğimiz yıl 4 bin 178 yangına müdahale etti. Bunların yanında 2 bin 201 kurtarma operasyonu gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, 618 trafik kazası olmak üzere toplam 6 bin 997 olayda önemli rol oynadı. 2019’da kendilerine gelen 42 bin 182 ihbarı değerlendiren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, yangın, trafik kazası ve kurtarma operasyonu gibi olayların yanı sıra istenmeyen olayların yaşanmasını engellemek için de çeşitli kamu kurum ve kuruluşlara yönelik eğitim çalışması gerçekleştirdi. Bu kapsamda gerçekleştirilen eğitim çalışmalarında 46 bin 568 kişiye eğitim hizmeti verildi. “Önce tedbir” politikası ile çalışmalarını durmaksızın sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, kentteki bin 521 işyerini de olası yangın ve kaza gibi tehlikelere karşı denetleyerek, yangın güvenlik raporu verdi.

EN AZ YANGIN BEYAĞAÇ’TA YAŞANDI

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerinin merkez dışındaki ilçelerde müdahale ettiği yangın sayısında 581 vaka ile Çivril başı çekerken bu ilçeyi sırasıyla Sarayköy, Tavas ve Acıpayam izledi. En az yangın 15 vaka ile Beyağaç’ta yaşandı. Kurtarma operasyonu sayısında ise 109 sayısı ile Sarayköy ilk sırada yer alırken, en az kurtarma operasyonu 6 vaka ile Beyağaç’ta gerçekleştirildi. 49 müdahale ile en fazla trafik kazası müdahalesi yapılan ilçe Sarayköy olurken, bu ilçeyi 45 müdahale ile Acıpayam takip etti. En az trafik kazası müdahalesi yapılan toplam 3 trafik kazası ile Babadağ ve Bekilli ilçeleri dikkat çekti.

“İTFAİYE TEŞKİLATIMIZA CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yangın, kaza gibi her türlü felakete anında müdahale eden 52 ayrı noktada itfaiye birimleri olduğunu ifade ederek, mesai mefhumu gözetmeden görev yapan personele teşekkür etti. Başkan Osman Zolan, “Geçmişte birçok bölgede yalnızca gündüzleri hizmet veren itfaiye, Büyükşehir olmamızla birlikte bugün 52 noktada, 7/24 görevi başında vatandaşlarımızın yardımına koşuyor. Vatandaşımız herhangi bir olumsuzlukla karşı karşıya kalmasın istiyoruz ancak bir ‘imdat’ çağrısı geldiğinde de hazır olmamız gerekiyor. Bu vesileyle vatandaşlarımızın yardım çağrısında, kendi canını hiçe sayarak gece gündüz demeden koşan itfaiye teşkilatımıza canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir