DENİZLİ’NİN GİZLİ İHRACAT ŞAMPİYONLARI AÇIKLANDI

DENİZLİ’NİN GİZLİ İHRACAT ŞAMPİYONLARI AÇIKLANDI

Türkiye İhracatçılar Meclisi ile Ekonomi Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde, birincisi düzenlenen 2016 İhracat Zirvesi İstanbul'da gerçekleştirildi. Zirve, bu sene yine ilk kez gerçekleştirilen İhracatın Gizli Şampiyonları Ödül Törenine de ev sahipliği yapıyor. Farklı kategorilerde ihracat gerçekleştiren firmalara, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından ödülleri takdim edildi. Üniversite – Sanayi İşbirliği kategorisinde şampiyon olan DAKOTEK Teknik Tekstil firması adına ödülü aynı zamanda DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın İsa Dal ve Mustafa Koltuksuz birlikte alırken, Girişimcilik kategorisinde şampiyon olan Çalışkan Tarım adına ise ödülü aynı zamanda DENİB Denetim Kurulu Üyesi olan Süreyya Çalışkan aldı.

Söz konusu ödüller 10 farklı kategoride takdim edilirken, 3 firmaya da özel ödül verildi. Bu sene ilki düzenlenen "İhracatın Gizli Şampiyonları" için 400'ün üzerinde firmanın başvuruları değerlendirmeye alınmıştı.

Ödül Alan Firmaların Ortak Özelliği Yol Gösterici Olmaları Konuyla ilgili olarak TİM Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bugün burada Türkiye'nin dört bir köşesinde ihracat gerçekleştiren toplam 13 firmaya ödül
takdim edildi. Bu firmaların ortak özelliği ihracatta kendilerine has özellikleri ile öne çıkmaları ve farklılıkları ile ufuk açan, yol gösteren firmalar olmaları. Bizi gururlandıran ise firmaların 2'sinin Denizli'den olması. Bu Denizli için şüphesiz çok ama çok önemli bir gurur kaynağı.

Denizli'nin ihracatta geleceğe dönük olarak taşıdığı potansiyelin çok önemli bir göstergesi. Benim için ayrı bir gurur kaynağı ise ödül alan isimler İsa Dal ve Süreyya Çalışkan'ın, DENİB yönetim organlarında aktif olarak görev alıyor olması. Her iki firmamızın da başarılarının devam etmesini ve Denizli'den yeni ihracat şampiyonlarının çıkmasını gönülden diliyorum."

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir