DENİZLİLİ YÖNETMEN ÜLKER TÜRCAN GURURLANDIRDI

DENİZLİLİ YÖNETMEN ÜLKER TÜRCAN GURURLANDIRDI

Almanya Ankara Büyükelçiliği'nin bu yıl ikincisini düzenlediği "Sığınmacı, Misafir, Komşu" adlı kısa film yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. Ödüle layık görülen filmlerden biride Denizlili Ülker Türcan’ın yönetmenliğini yaptığı “AFFAN” filmi oldu.

Almanya Ankara Büyükelçiliği'nin bu yıl ikincisini düzenlediği ve konusunu "Sığınmacı, Misafir, Komşu" adını verdiği kısa film yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. Büyükelçilik Resmi Konutunda Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ev sahipliğinde düzenlenen ödül törenine, yarışmada dereceye giren ödül sahipleri ve jüri üyelerinin yanı sıra birçok konuk katıldı.

Büyükelçi Erdmann, törende yaptığı konuşmada, Suriye'yi terk etmek zorunda kalan yaklaşık 3 milyon sığınmacıya Türk hükümeti ve halkının kucak açtığını ve olağanüstü çabalarda bulunduğunu belirtti.

Türkiye'den 60 değişik kategoriden filmin katıldığı ve sığınmacıların uyum sürecine yönelik gösterilen çaba ve katkılara işaret edilen yarışmada, "Affan" isimli kısa film ise Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Filmin yönetmeni Ülker Türcan “Affan filmi, Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkileri anlatan bir film. Bizim Almanya Büyükelçiliği’nin bu yılki konusu ‘Sığınmacı, Misafir, Komşu’ idi. Biz burada onlarla nasıl iletişim sağlıyorsunuz sorusu ile yola çıktık. Türk ve Suriyeli iki çocuğun nasıl arkadaş olmaya çalıştıklarını anlattık. Finalde iki farklı ülkenin, iki farklı medeniyetin, iki farklı insanın birlikte nasıl yaşayabileceğini anlatmaya çalıştık” diye konuştu.

 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir