Denizlili kız mucize doktoru bekliyor

Denizlili kız mucize doktoru bekliyor

Kalbinde delik, kalbe akciğer giden damarda pis ve temiz kanın aynı damardan geçmesi ve kalpten akciğere giden sağ tarafındaki damarın bulunmaması şikayeti olan 21 yaşındaki Ceren Beler, sağlığına kavuşturacak doktoru bekliyor.

Kızını kaybetmekten çok korktuğunu söyleyen anne Gülperi Beler, “21 yıldır Türkiye’de gezdirmediğim doktor kalmadı. Ceren’i evde yalnız bıraktığım zaman sanki onu kaybedecekmişim gibi hissediyorum. Bu korku ile yaşayamıyorum” dedi.

Kalbinde delik, kalbe akciğer giden damarda pis ve temiz kanın aynı damardan geçmesi ve kalpten akciğere giden sağ tarafındaki damarın bulunmaması şikayeti olan 21 yaşındaki Ceren Beler, sağlığına kavuşturacak doktoru bekliyor. Yapay damar nakli olmak isteyen Ceren Beler; “Ben hastalığımı geçen yıl öğrendim. Kalbimde sadece delik olduğunu sanıyordum. O zaman anneme, ‘Neden benden sakladınız?’ diye kızmıştım. Sonra onu da anlamaya çalıştım. Zor zamanlar geçirdik. Ben sanıyordum ki, 18 yaşıma gelince tedavim başlayacak ve ben sağlığıma kavuşacağım. Ama öyle olmadı. Hastalığım tam olarak; kalbimde delik var. Akciğerden kalbe giden damarda pis kanı ve temiz kanı aynı damardan geçiyor. Sağ tarafımda da doğuştan damarım yok. Olan damarlar da çok küçük ve işlem görmüyor. 2,5 yaşındayken yapay damar takıldı bana. O dönemde küçük olduğum için 4 milim takılmış. Ama artık 21 yaşımdayım. O yapay damar artık bünyemi kaldırmıyor. Sadece o ameliyatı yapacak bir doktor arıyoruz. Kime gittiysek bu ameliyatı yapamadı. Risk almak istemiyor” dedi.

“CEREN’İ KAYBEDECEKMİŞİM GİBİ HİSSEDİYORUM”

Kızını kaybetmekten çok korktuğunu söyleyen anne Gülperi Beler; “21 yıldır Türkiye’de gezdirmediğim doktor kalmadı. Kim nereye yönlendirse gittim. Ben Ceren’den 21 yıldır sakladım hastalığını. Diyemedim. Ameliyat olsa bile bir garanti veremediler. Olmasa da veremediler. O yüzden korktum ve sakladım. Ceren’i evde yalnız bıraktığım zaman sanki onu kaybedecekmişim gibi hissediyorum. Bu korku ile yaşayamıyorum. Bu ameliyatı ‘ben yaparım’ diyen bir doktor varsa Allah rızası için çıksın ve yapsın. Ceren yaşasın başka hiçbir şey istemiyorum. Doktora dedim; ‘benim kalbimi sök. Ceren’e tak.’ ben yaşadığımı yaşadım. Evladım ölmesin. Hiç düşünmeden evladım için her şeyimi veririm. Sesimi duysunlar artık. Gözyaşlarımı yıllardır içime akıttım. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Bu yükü taşımaktan yoruldum” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir