DENİZLİLİ GALERİCİLER BAŞKAN ZOLAN’DAN EK SÜRE İSTİYOR

DENİZLİLİ GALERİCİLER BAŞKAN ZOLAN’DAN EK SÜRE İSTİYOR

Denizli Otomobilciler ve Galericiler Kooperatif Başkanı Necip İrdem ve Başkan Yardımcısı Kemal Dağ, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘yılbaşına kadar taşının’ tebligatını aldıklarını belirterek; yaklaşık 2 ay daha ek süre istediler.
 

Denizli merkeze 13 kilometre uzaklıkta yer alan, İzmir asfaltı üzerinde yer alan Denizli Otomobilciler ve Galericiler sitesinde çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Pamukkale ve Merkezefendi İlçeleri’nde faaliyet gösteren galericiler, taşınmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘yılbaşına kadar taşının’ tebligatını aldıklarını belirten Denizli Otomobilciler ve Galericiler Kooperatif Başkanı Necip İrdem ve Başkan Yardımcısı Kemal Dağ, Başkan Zolan’dan yaklaşık 2 ayda daha ek süre istedi.

“YILBAŞINI KADAR YETİŞMEYEBİLİR”

Denizli Otomobilciler ve Galericiler sitesinde çalışmalarının son hızla devam ettiğini belirten Denizli Otomobilciler Ve Galericiler Kooperatifi Başkanı Necip İrdem, “Yılbaşına kadar yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Belediye ve kurumumuz çoğu yatırımını bitirdi. Asfalt, çevre düzenlemesi ve beton atma işlemlerimiz kaldı. Şu gidişata bakarsak yılbaşını birkaç ay sarkar gibi duruyor. Belediyenin taahhüttü yılbaşına kadar yetiştirin yönünde olduğuna dair galericilere bir yazı dağıttılar. Fakat ben yılbaşına yetişeceğini sanmıyorum” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DEKİ EN BÜYÜK GALERİCİLER SİTESİNDEN BİRİ”

Türkiye’nin en büyük galerici sitelerinden birini yaptıklarını vurgulayan Başkan İrdem, “Galericiler sitesi 100 dönüm üzerine kurulmuş bir yer. Türkiye’deki en büyük galericiler sitesinden biri. Burada 146 dükkanımız yüksek standartlara uygun şekilde yapıldı. Bunun dışında 16 işyerinin bulunduğu bir tesis yaptık. İçinde noteri, trafik sigortacıları, bankası, restaurantı, kafesi, mescidinin bulunduğu iş merkezi de yaptık. Bütün galericilere, Ege Bölgesi’ne ve Denizli’ye hitap edecek bir yer burası. Maliyet süreci uzun sürdü. Önce biz bu yeri aldık. 9 milyon Türk Lirası tuttu. Bankadan 20 milyon Türk Lirası kredi kullandık. Üyelerimizin önce giriş ücretleri 70 bin liraydı. Ödeme süreci yıllara yayıldı” dedi.

“BAŞKAN ZOLAN’IN BİZE DESTEĞİ BÜYÜK”

Denizli Otomobilciler Ve Galericiler Kooperatifi Başkan Yardımcısı Kemal Dağ “Burası 100 dönümlük bir alan. 146 tane işyerimiz var. Tamamlama çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin galericilere gönderdiği yazı var. Yılbaşına kadar taşının diye. Binalarımız bitti ama çevre düzenlemesi ve asfalt dökme işlemleri kaldı. Bunu da belediye ile görüştük. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın bize çok büyük destekleri oldu. 2016 Aralık’a yetişmeyebilir, Mart gibi herkes taşınmış olur” diye belirtti.

“VATANDAŞLAR İÇİN NEZİH BİR YER YAPTIK”

Galericiler sitesine gelmek için vatandaşların ulaşım sıkıntısı çekmeyeceklerini belirteren Başkan Yardımcısı Dağ, “Uzak olduğumuz için müşteri gelir mi diye bir tereddüdümüz yok. Çünkü araba alacak insanlar toplu bir yer istiyor. Bizim Denizli’de çok dağınık. Vatandaş eşi, çocuğu ile gelip arabaları görmek istiyor. Artık sitemize geldikleri zaman nezih bir ortamla karşılaşacaklar. Çocukların oyun salonları, yemek salonları, 300 kişilik toplantı salonu her şeyimiz mevcut. Sitemizin merkeze 13 kilometre uzaklığı var. İnsanlar araba almak için İstanbul’a Ankara’ya gidiyor. Yani şehir değiştiriyorlar. Bizim burada ulaşım sıkıntımız da yok” şeklinde konuştu. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir