DENİZLİ’DEN İLK HAC KAFİLESİ YOLA ÇIKTI

DENİZLİ’DEN İLK HAC KAFİLESİ YOLA ÇIKTI

Denizli’den mukaddes topraklara giderek hac görevini yerine getirecek olan hacı adaylarının ilk kafilesi yola çıktı. Beltaş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Teke de eşiyle birlikte kutsal topraklara yolculuk için uğurlandı.

Türkiye’nin dört bir yanından bu yıl hac ibadetlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının ilk kafilesi yola çıktı. Denizli’den de 20 hacı adayı Sevindik Kapalı Pazaryeri’nden hareket eden otobüsle İzmir’e doğru yola çıktı. Hac görevini yerine getirmek üzere yola çıkanların arasında Beltaş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Teke ve eşi Aynur Teke de vardı. Hac ibadetlerini yerine getirecekleri için mutlu olduğunu belirten Teke; “Her Müslüman’ın İslam’ın şartı olan hac vazifesini yerine getirmek için hayal ettiği bir durumu biz yaşıyoruz.  Bizlere genç yaşımızda nasip oldu. Kutsal toprakları gidip göreceğiz.  Rasulullah’a sarılacağız. Kabe’yi, Arafat’ı ziyaret edeceğiz. Gitmek isteyenlere de Allah’ım bir an önce nasip etsin.  Ben temenni ediyorum ki, Müslümanlar ve mazlumlar için güzel günler yakın.  İnşallah bizim dualarımızın da katkısı olur” dedi.  

“27 AĞUSTOS TARİHİNDE DÖNÜŞ YAPACAĞIZ”
Program hakkında bilgi veren Kafile Başkanı Ahmet Teke; “İzmir’de Ege Bölgesi olarak toplanıyoruz. 300 kişilik bir grubumuz var.  Bugün için yarın öğleye kadar 8-9 tane uçağımız var. İlk varacağımız yer Medine olacak.  Medine’de 8 gün kaldıktan sonra Mekke’ye geçeceğiz. Kurban Bayramı’na kadar orada kalacağız. Kurban ve hac görevimizi yaptıktan sonra da 27 Ağustos tarihinde dönüş yapacağız.  Orada memleketimiz ve milletimiz için dua edeceğiz.  Allah herkese bu kutsal yerlere gelmeyi nasip etsin” diye konuştu.

YAKINLARI HACI ADAYLARINI GÖZYAŞIYLA UĞURLADI
Hacı adaylarının alana toplanmasının ardından Merkezefendi Müftüsü Dr. Gencal Şenyayla tarafından dua okundu. Kafile Başkanı Ahmet Teke’nin duyurusuyla birlikte hacı adayları otobüslerine bindi. Yakınları gözyaşları dökerek hacı adaylarını uğurladı.

1705 DİN GÖREVLİSİ, 394 KADIN İRŞAT GÖREVLİSİ EŞLİK EDECEK
Bu yıl hac organizasyonu için Türkiye genelinde bin 88 personel görevlendirildi. Hacı adaylarına 353 kafile başkanı, bin 705 din görevlisi ve 394 kadın irşat görevlisi de rehberlik edecek. Ayrıca hacı adaylarına doktor, hemşire ve hasta bakıcı gibi 491 sağlık personeli de sağlık hizmeti sunmak için hazır bulunacak. Öte yandan, bu yıl bin 416 gazi ve şehit yakını da hacca gidecek.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK     

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir