Denizli’de Tübitak 4006 Bilim Fuarı

Denizli’de Tübitak 4006 Bilim Fuarı

Pamukkale İlçesi Cumhuriyet Anadolu Lisesi, öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı 4006 Bilim Fuarı, Tasarım ve Beceri Yazarlık Atölyesi açılışı gerçekleştirildi. Okulun spor salonunda gerçekleştirilen etkinlikte 63 öğrencinin,  24 projesi yer aldı.

Pamukkale İlçesi Cumhuriyet Anadolu Lisesi, öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı 4006 Bilim Fuarı, Tasarım ve Beceri Yazarlık Atölyesi açılışı gerçekleştirildi. Okulun spor salonunda yapılan etkinlikte 16 danışman öğretmenle birlikte 63 öğrencinin,  24 projesi yer aldı. Açılışa; Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okul Müdürü Musa Ay, Proje Koordinatörü Fizik Öğretmeni Atike Buket Serdaroğlu, veliler ile öğrenciler katıldı. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda çay ve kahve hazırlayan robot, hikâyeleri sesli kitap haline getirme, mermer tozunun ve yumurta kabuğunun bitki gelişimine etkisi, alzheimer hastalarının hayatını kolaylaştıracak robotlar gibi birbirinden önemli projeler yer aldı.

“AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİN BİLİME MERAKLARINI ARTTIRMAK”

Öğrenciler projeleri ile sorumluluk almış olduklarına dikkat çeken Proje Koordinatörü Fizik Öğretmeni Atike Buket Serdaroğlu; “Bilim fuarımızda 24 proje sergilenmektedir. Bunun 12 tanesi araştırma proje olup, diğer 12 tanesi ise tasarım ve tanıtım projeleridir. Buradaki amacımız öğrencilerin bilime meraklarını arttırmak. Onların gelecekteki hedeflerine ulaşmakta bir basamak oluşturmak istiyoruz. Öğrenciler kendi projelerini büyük bir keyifle tanıtmaktalar. Öğrenciler projeleri ile sorumluluk almış oldular” dedi.

“GELECEK AÇISINDAN ÜMİT VERİCİ GELİŞMELER”

Öğrencileriyle guru duyduğunu belirten Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okul Müdürü Musa Ay; “Projeler öğrencilerin bilgi ve kültür düzeyinin çok yukarılarda olduğunu gösterdi. Gelecek açısından ümit verici gelişmeler. Okulumuz adına önemli bir başarı olduğunu düşünüyorum. Bu projeler öğrencilerin bilgilerini pratiğe dökme konusunda iyi bir fırsattır” şeklinde konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir