DENİZLİ’DE ‘İŞ BULMA FUARI’ AÇILDI

DENİZLİ’DE ‘İŞ BULMA FUARI’ AÇILDI

Denizli’de, işçi ile işvereni buluşturan, öğrencilere staj ile mezun olmadan iş imkanı sunan ‘Denizli İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nın beşincisi gerçekleşti. 

Pamukkale Üniversitesi’nde, İşkur tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen, eleman arayan firmalar ile her yaş grubundan iş arayan vatandaşların buluştuğu ‘Denizli İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’ gerçekleştirildi. Denizli Valiliği, Denizli Ticaret Odası, Sanayi Odası, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Üniversitesi gibi birçok kurumun desteklediği fuar, iki gün sürdü. 58 firmanın katılım göstereceği fuar, yaklaşık 9 bin ile 10 bin arasında öğrencinin etkinlik süresi boyunca firmaların yetkilileriyle görüşme gerçekleştirme, staj yapma ve mezun olacak öğrencilerine ise iş bulma imkanı sunuyor. Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan fuara; Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, İşkur Denizli İl Müdürü FerudunGiresun, çok sayıda iş adamı, öğretmen, öğrenci ve işçi katıldı. Fuarını açılış konuşmasını İşkur Denizli İl Müdürü Ferudun Giresun yaptı. Sanayi Odası ve Ticaret Odası Başkanları ile Vali Ahmet Altıparmak'ın konuşmalarının ardından Vali Altıparmak ile beraberindekiler fuardaki stantları gezerek bilgi aldı.

"GEÇMİŞ YILLARDA OLDUKÇA OLUMLU SONUÇLAR ALDIK"

Fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan İşkur Denizli İl Müdürü Ferudun Giresun, "59 firmanın katılımıyla yaklaşık 9 bin emeğini arz edecek olan öğrencilerimiz, işsizlerimiz ve işgücü piyasasına girecek olan kimseleri burada beklemekteyiz. Bu fuardaki amacımız, iş gücü piyasasını girecek olan kimselerin firmalarla görüşmek suretiyle tecrübe kazanmak, yine iş değiştirmek isteyenlerin daha verimli olacağı alanlarda ve firmalarda çalışmak. Böyle bir fuarda firmaların eleman ihtiyaçlarını karşılamaları konusunda bir faaliyetimizdir. Geçmiş yıllarda oldukça olumlu sonuçlar aldık. Özellikle bu tür faaliyetlerin etki alanı program bittikten sonra, firmaların kendi ihtiyaç duydukları elemanları bilahare görüşme yaparak, çağırıyorlar" dedi.

“GEÇMİŞ YILLARDA OLDUKÇA OLUMLU SONUÇLAR ALDIK”

Fuarın özellikle son sınıftaki öğrencilere iş bulma imkanı sunduğunu belirten Giresun, "Öğrencilerimiz staj yapacakları firmalarla burada buluşma imkanına kavuşuyorlar. Aynı zamanda İşkur’un düzenlediği iş başı eğitim programlarına katılım imkanı buluyorlar. Firmalarımız da birçok kimse ile yüz yüze görüşmek suretiyle, kendi firmalara en uygun nitelikteki kimselerle görüşme imkanı sağlanmış oluyor. Özellikle son sınıftaki öğrencilerimiz iş görüşmesi yapmak suretiyle ya da staj yapacak olanların firmalarımızla kavuşma imkanı buluyorlar. Burada yapılan görüşmenin ardından firmalar, bilahare kendilerine uygun kişileri çağırıp uygun olan kişiler o firmalarda işe başlamış oluyor. Geçmiş yıllarda oldukça olumlu sonuçlar aldık. Biz bunun etki değerlendirme analizini firmalar aracılığıyla 3 ayda bir yapıyoruz. Her firmanın görüştüğü kişilerden ne kadar işe aldığını ve bunların ne kadarının kendileri için yararlı olduğu konusunda anket çalışmalarımız yapılıyor" diye konuştu.

DENİZLİ’NİN KURUMSAL FİRMALARI KATILDI

Bu sene daha fazla katılım beklediklerini ifade eden Giresun, "Geçen sene İşkur’un bahçesinde yapmıştık, açık alandaydı. 7 bin civarından katılım olmuştu. Ancak bu senen bu sayının 9 ila 10 bin arasında olmasını beklemekteyiz. Şuanda firma bağlamında baktığımızda gerçekten Denizli’nin kurumsal olarak kabul edilen firmalarının burada programa katıldığını görüyoruz" açıklamasını yaptı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir