DENİZLİ’DE FETÖ’YE DESTEK VEREN KURUMLARIN İDDİANAMESİ HAZIRLANDI

DENİZLİ’DE FETÖ’YE DESTEK VEREN KURUMLARIN İDDİANAMESİ HAZIRLANDI

Kurumların sahibi ve çalışanı 50 şüpheli 'FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyeliği' suçundan yargılanacak.

Denizli'de FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne ait olduğu için kapatılan özel sağlık, eğitim, öğrenci yurdu,vakıf, dernek, sendika, federasyon ve konfederasyonda görev yapan toplam 50 şüpheli hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyeliği' suçundan iddianame hazırlandı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği darbeye teşebbüs eylemleri sonrasında Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. Maddesi ile milli güvenliğe tehlike oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütüne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen özel sağlık kurum ve kuruluşları, özel eğitim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonları, vakıf ve dernekler ile bunların iktisadi işletmeleri, vakıf yükseköğretim kurumları, sendika, federasyon ve konfederasyonların kapatılmasına karar verildiği bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada Denizli'de Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan özel sağlık, eğitim, öğrenci yurdu,vakıf, dernek, sendika, federasyon ve konfederasyonda görev yapan toplam 50 şüpheli hakkında, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyelik suçundan terör suçlarına bakmakla görevli Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesine hitaben iddianame düzenlendiği bildirildi. DENİZLİ (İHA)

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir