DENİZLİ’DE CUMHURİYET’İN 93. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

DENİZLİ’DE CUMHURİYET’İN 93. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Denizli’de Cumhuriyet’in kuruluşunun 93’üncü yıl dönümü dolayısıyla Valilik önünde düzenlenen tören, renkli görüntülere sahne oldu.

Tüm Türkiye’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 93’üncü yıldönümü nedeniyle Denizli Valiliği önünde tören düzenlendi. Törende; Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, kaymakamlar, daire müdürleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

İlk olarak Valilik makamında Tebrikat Töreni düzenlendi. Törende Altıparmak, kurum amirleri, askeri erkan, sivil toplum kuruluşları temsilcilerini kabul etti. Ardından Valilik önünde kutlama törenine geçildi. Binlerce Denizlilinin katıldığı törende; Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Garnizon Komutanı Topçu Kurbay Albay Gültekin Yaralı askeri araçla halkı selamladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende; günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak gerçekleştirdi. Vali Altıparmak konuşmasında, “Türkiye Cumhuriyeti idealist gençlerin omuzlarında ilelebet payidar kalacaktır. Gençler geleceğimize yön verecek olan sizlersiniz. Türkiye, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmak için verdiği mücadeleye devam edecektir” dedi.

Vali Altıparmak’ın konuşmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Halk Oyunları Ekibi tarafından gösteri gerçekleştirildi. Protokolün ayakta alkışladığı gösterinin ardından, Pamukkale Orta Okulu Öğrencisi Ekin Demirkan, “Bugün”şiirini ve Merkezefendi Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Hikmet Yıldırım “29 Ekim” adlı şiiri okudu. Etkinliklere Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde gerçekleşen resmi geçit töreni ile son verildi.

 

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir