Denizli’de Alparslan Türkeş için pilav hayrı

Denizli’de Alparslan Türkeş için pilav hayrı

Denizli Ülkü Ocakları, MHP’nin Kurucu Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş ve şehitler adına Yeni Cami önünde pilav ve ayran hayrında bulundu.

Denizli Ülkü Ocakları, MHP’nin Kurucu Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş ve şehitler adına pilav ve ayran hayrında bulundu. Yeni Cami önündeki hayra; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fatih Keskin geldi. 2 bin kişilik hayır ikramında konuşan Keskin; “Denizli Ülkü Ocakları’nın tertip ettiği etkinliklere katılmak amacıyla Denizli’ye geldik. Türk dünyası üzerine konferans vermek için buraya geldim. Benim dışımda Öğretim Görevlisi Dr. Himmet Büke ve Öğretim Görevlisi Dr. Esma Özdaşlı hocalarımız konferans verdi. Rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş’in aziz hatırasına ve ülkücü şehitlerin ruhlarına ithafen bir hatıra ormanı açılışı gerçekleştirdik. Yine onların aziz hatıralarına ve ruhlarına hediye etmek üzere pilav ve ayran hayrımızı gerçekleştirdik. Bizim burada bulunma sebebimiz bu etkinler içindir” dedi.

“ÜLKÜ OCAKLARI OLARAK BİRÇOK ALANDA VE GÜZEL İŞLERE İMZA ATTIK”

Yoğun bir faaliyet içerisinde olduklarının altını çizen Keskin; “Rahmetli Başbuğumuzun ve Dündar Taşer’in bize emaneti olan bir kurumdur. 50 yıllık bir kurumsal kimliğe sahip ve bu 50 yılın her anı şanla, şerefle verilmiş bir mücadele anlamı taşır. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin tensipleri ile 9 Ocak’ta atanmış bulunmaktadır. 10 aylık geçen sürede Ülkü Ocakları olarak birçok alanda güzel işlere imza attık” dedi.

“BU HAFTAYI DOLU DOLU GEÇİRİP, RAHMETLİ BAŞBUĞUMUZU ANACAĞIZ”

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı; “17-25 Kasım, Başbuğumuzu Anma Haftamız olarak belirlenmiştir. Bu hafta ile ilgili birçok etkinlik düzenledik. ‘Çevrecilik; Milliyetçiliktir’ adı altında bir kampanya başlattık. Bu kapsamda da bir hatıra ormanı oluşturduk. Çınar Yeni Cami önünde de 2 bin kişilik bir pilav hayrımız oldu. Allah kabul etsin. Bu haftayı dolu dolu geçirip, rahmetli başbuğumuzu ve aziz ülkücü şehitlerimizi anacağız” diye konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir