DENİZLİ’DE 127 KİŞİYE FETÖ İHRACI

DENİZLİ’DE 127 KİŞİYE FETÖ İHRACI

Denizli'de yürütülen FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında 127 kişi, son yayınlanan KHK ile görevinden ihraç edildi. Ayrıca; il genelinde faaliyet gösteren 9 dernek de kapatıldı. Kararnameye göre en büyük meslekten ihraçlar; Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden 34, Pamukkale Üniversitesi’nden 31 kişi oldu.

Denizli’de 127 kişi meslekten ihraç edildi 

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre; Denizli'de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından savcılık tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında Pamukkale Üniversitesine yapılan operasyonda 56 akademik ve idari personel son yayınlanan 677 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile görevinden ihraç edildi. Pamukkale Üniversitesinde ihraç edilen akademik ve idari personel sayısı da 202'ye yükseldi. Kararnameyle Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden 34, Pamukkale Üniversitesi’nden 31, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan 8, İl Jandarma Komutanlığı’ndan 4, Sağlık Müdürlüğü’nden 5, Pamukkale Belediyesi’nden 4, Merkezefendi Belediyesi’nden 5, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 3, Çivril Belediyesi’nden 3, Acıpayam Belediyesi’nden 3, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan 2, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden 1, Bozkurt Belediyesi’nden 1, olmak üzere çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarından toplam 127 görevli hakkında ihraç kararı verildi.

9 DERNEKE KAPATILDI

Öte yandan 677 ve 678 Sayılı KHK ile Denizli'de Acıpayam Genç Esnaf Tüccar İşadamı ve Sanayiciler Derneği, Denizli Aile Yardımlaşma Derneği, Botanlılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Çal Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Gümüşsuyu Kasabası Kuran Kursu ve Cami Yaptırma Yaşatma Derneği, Osman Nuri Yılmaz Okulları ve Hayratını Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Pamukkale Gençlik Derneği, Pamukkale Özgür Öğrenci Derneği, Yenicekent Kasabası Sosyal Kültürel Yardımlaşma Derneği kapatıldı.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir