DENİZLİ TURİZMİNE 6 BİN DOLAR YAKIT DESTEĞİ

DENİZLİ TURİZMİNE 6 BİN DOLAR YAKIT DESTEĞİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülkemize turist getiren uçaklara verdiği yakıt desteğini 2017 için yeniden düzenledi. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı yaptığı yazılı açıklamada; 2017 yılında 6 bin dolar yakıt desteği verecekleri iller arasında Denizli’yi de saydı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ülkemize turist getiren uçaklara verdiği yakıt desteği 2017 yılı için yeniden düzenlendi. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Bakanlar Kurulu’nda görüşülerek kabul edilen turizm sektörüne yakıt desteğiyle ilgili açıklama yaptı. Başbakan Binali Yıldırım’a ve Bakanlar Kurulu üyelerine teşekkür eden Bakan Avcı şunları söyledi: “Bakanlar Kurulunun dünkü toplantısında, ülkemize yönelik turizm amaçlı seyahatlerde, turizm sektörünün uluslararası rekabet gücünün korunmasını teminen, Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli A grubu seyahat acentaları tarafından ülkemize turist taşıyan turistik uçak seferlerine yönelik olarak sağlanacak destekleri ele aldık. Yeni kararlarla, yakıt desteğinin kapsamını ve niteliğini genişlettik. Buna göre ülkemize; Antalya Gazipaşa-Alanya,  Antalya, Muğla Dalaman, Muğla Milas-Bodrum, İzmir Adnan Menderes, Kütahya Zafer, Trabzon, Denizli Çardak, Isparta Süleyman Demirel, Eskişehir Hasan Polatkan havalimanlarına tarifeli ve tarifesiz (charter) uçak seferleriyle 1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında turist getiren A grubu seyahat acentalarına, turistik uçak seferi başına 6000 dolar destek sağlayacağız. Eğer acenta 200 ve daha fazla koltuk sayısına sahip tarifesiz (charter) uçakla,  en az 150 yolcu getirirse bu rakamın yüzde 30 daha fazlası, yani 7800 dolar vereceğiz. Böylece, geçen yıl belli süreler icin verdiğimiz bu desteği bütün yıla yaymış olduk.”

DÖRT YENİ HAVALİMANI DAHA KAPSAM İÇİNE ALINDI

Geçen yıl 6 havalimanı olan sayıyı; Trabzon, Denizli, Isparta ve Eskişehir'i ekleyerek 10'a çıkardıklarını belirten Avcı; “Ayrıca geçen yıl bazı havalimanlarına tarifeli bazılarına tarifesiz inen uçaklara verilen destek ayrımını ortadan kaldırırdık ve desteği tarifeli veya tarifesiz bütün turist getiren uçaklar için geçerli hale getirdik. Turizm sektörümüze hayırlı olsun” dedi. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir