DENİZLİ TURİZM TANITIMI, ULUSLARARASI BOYUT KAZANDI

DENİZLİ TURİZM TANITIMI, ULUSLARARASI BOYUT KAZANDI

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak liderliğinde başlayan Denizli turizm tanıtımı, uluslararası boyut kazandı. Denizli’nin turizm potansiyeli, derginin yılda bir kez yayımlanan İngilizce çevirisi ile artık dünya turizm kitlesine tanıtılacak.

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak liderliğinde başlayan Denizli turizm tanıtımı, uluslararası boyut kazandı. Her geçen yıl gelişen ve artık kum, güneş ve deniz turizminin dışına çıkarak doğa, kültürel ve görsel turizme yayılan dünya turizm sektöründe Denizli, Pamukkale’si, Termal Sağlık, Antik Kentleri, Kültürel Mirasları, Kış Sporları ve bunun gibi birçok turizm potansiyeli ile dünyada iddialı bir turizm merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın başlattığı tanıtım atağı, her geçen gün ayrı bir ivme kazanıyor. Göreve başlamasının hemen ardından, birçok tarihi miras ve güzelliği barındıran turizm potansiyeline sahip Denizli’nin tanıtımda eksik kalındığını tespit eden ve bu konuda turizmdeki paydaşlarla ulusal ve uluslararası tanıtım atağı başlatan Vali Altıparmak, Valilik öncülüğünde, GEKA’nın desteği ile kentin önemli turizm merkezlerini ön plana çıkaran tanıtımların yapılmasına liderlik yapıyor.

Son olarak geçtiğimiz gün Sonbahar sayısı çıkan sektörde saygın dergilerden Tempo Travel dergisinin özel eki olarak ulusal tanıtımı yapılmış ve kitlelere ulaştırılmıştı. Derginin yılda bir kez Almancı, Rusça ve İngilizce çeviri ile uluslararası turizm kitlelerine ulaşmasında Denizli turizmi de kendine yer bulmayı başardı. Önümüzdeki günlerde kapılarını ziyaretçilerine açacak olan WTM Londra Turizm Fuarında başta Avrupa olmak üzere birçok ülkedeki turizm sektör temsilcilerinin beğenisine sunulacak olan dergide Denizli, 10 sayfa ile dolu dolu anlatılacak. Görsel zenginliğin çok olduğu Denizli tanıtım sayfalarında, seçkin resimlerle Denizli’de ziyaret edilebilecek tüm güzellikler İngilizce anlatılıyor. 5 bin adet basılan Advertorial Tempo Travel, WTM Londra Fuarı’nda okuyucularıyla buluşturulacak.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir