DENİZLİ PLATFORMU’NUN ÖNCELİĞİ DEMİRYOLLARI

DENİZLİ PLATFORMU’NUN ÖNCELİĞİ DEMİRYOLLARI

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu’nun, 08.11.2016 Salı günü DESİAD Başkanı Ahmet Yavuzçehre’nin ev sahipliğinde yapılan toplantısında, Denizli’nin öncelikleri Vali Dr. Ahmet Altıparmak’a anlatıldı.

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu’nun, 08.11.2016 Salı günü DESİAD Başkanı Ahmet Yavuzçehre’nin ev sahipliğinde yapılan toplantısına katıldı.

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu’nun sözcüsü ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, toplantının açılış konuşmasında öncelikle Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın toplantıya katılımlarından dolayı çok büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Platform’un işleyişi hakkında bilgiler verdi.

Sözlerine ilk iki toplantıda, Denizli’nin önceliklerine değinildiğinin altını çizerek devam eden Başkan Koc0asert, bundan sonraki süreçte demiryollarının limanlara ulaşmasındaki sorunların çözülmesi, kurulması planlanan organize sanayi bölgeleri ile Fizik, Tedavi, Rehabilitasyon Hastanesi ve Aydın-Denizli-Antalya otobanının öncelikli konuları olduğunu vurguladı.

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Anadolu’nun çeşitli kentlerinde değişik isimlerle bu tarz oluşumların bulunduğunu belirterek, şehrin önde gelen sanayici ve yatırımcılarının aynı çatı altında o ilin önceliklerine ve sorunlarına değinmelerinin önemini ifade etti. Denizli gibi önemli bir ihracat kentinin demiryolları konusunda bazı problemleri bulunduğunun altını çizen Vali Altıparmak sözlerine şu şekilde devam etti:

“Demiryolları ile ilgili yaşanılan sıkıntıları ilgili mercilere aktarmaya devam ediyoruz. Denizli ülkemizin en çok ihracat gerçekleştiren kentlerinden birisi konumunda. Böyle bir ilin limanlara daha kolay ulaşması gerekmekte. Öte yandan Aydın-Denizli-Antalya otobanı ve Honaz Tüneli ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Değinmek istediğim önemli başlıklardan biri de Pamukkale, Hierapolis ve Laodikya. Buralar tarihi dokuyla mükemmelliğin buluştuğu yerler. Böyle bir değere hep birlikte sahip çıkmalıyız. Denizlispor’un da bazı sorunları söz konusu. Takımımızın hala bir forma sponsoru bulunmuyor, tribünler bomboş. Bunlar olmadan başarının gelmesi çok zor. Denizlispor’un layık olduğu yerlere gelmesi için, hep birlikte takımımıza sahip çıkmalıyız.”

Daha sonra sırayla söz alan Platform üyeleri, Denizli’nin öncelikleri ve sorunları ile ilgili görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir