DENİZLİ OSB’DE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILIYOR

DENİZLİ OSB’DE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILIYOR

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayicilerin daha güvenli ortamda iş yapabilmeleri amacıyla, Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri şirketi ile Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi arasında bir protokol yapılarak Organize Sanayi Bölgesi için bir güvenlik raporu oluşturuldu.

Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayicilerin daha güvenli ortamda iş yapabilmeleri amacıyla Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu bu konuyla ilgili çeşitli güvenlik önlemleri almaya başladı. OSB Yönetim Kurulu 181 işletmeyi tek bir işletme gibi kabul ederek çalışmalara başladı. Özellikle geçen yıl Ege Bölgesi’nin çoğu ilinde yapılan çelik kasa hırsızlıkları sebebiyle bu önlemleri üst düzeye çıkarıp sanayicilere güvenli bir çalışma ortamı oluşturulmaya başlandı. Bu amaçla Türkiye’nin en önemli güvenlik şirketlerinden biri olan Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri şirketi ile bir protokol yapılarak Organize Sanayi Bölgesi için bir güvenlik raporu oluşturuldu.

Oluşturulan bu güvenlik raporuna göre; Organize Sanayi Bölgesi’nin risk haritası çıkarılıp gerekli güvenlik önlemleri için adımlar atılmaya başlandı. Denizli Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan tüm tesislerin güvenlik yöneticilerine yönelik kendi tesislerinin güvenlik değerlendirmesini yaparak alınması gereken güvenlik tedbirlerini tespit edebilmelerine yönelik bir eğitim verilerek OSB güvenlik ekibiyle işletmelerin güvenlik ekiplerinin irtibatlandırılması sağlanacak.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’ne bağlı 5188 sayılı yasaya göre kurulan Özel Güvenlik Teşkilatı OSB’de faaliyet gösteren firmaların güvenliğini sağlamak amacıyla 7/24 değişken güzergâhlarda devriye gezerek bölgenin güvenliğini daha da artırmayı amaçlandı. Bu hizmetler; Denizli Organize Sanayi Bölgesi giriş – çıkışların kontrolü, Bölge içerisinde meydana gelen trafik kazalarında gerekli tedbirleri almak ve ilgili birimleri haberdar etmek, Denizli OSB İtfaiye Müdürlüğü ile koordineli olarak yangınlarda yardımcı olmak görevlerini yürütmektedir.  OSB Yönetim Kurulu bölgedeki mobese kameraları arttırarak güvenlik birimi tarafından devamlı olarak izlenmesini sağlamış ve bölgenin sınırları tel örgüyle çevrilmiştir.  Her gün binlerce aracın giriş çıkış yaptığı bölgede araç plakalarının kayıt altına alınması ve bu konuda herhangi bir güvenlik zafiyetinin yaşanmaması amacıyla bölgenin tüm girişlerine “Plaka Okuma ve Kayıt Sistemi” kuruldu. Plaka okuma kameraları başta olmak üzere Mobese kameraları ile oluşan güvenlik sistemi OSB Müdürlüğünde kurulan dev ekranlarla 7 gün 24 saat takip edilmektedir. 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir