Denizli Horozu’na paha biçilemez!

Denizli Horozu’na paha biçilemez!

Amerika’da bir sanat galerisinde, modern sanat eseri olarak duvara bantlanan muz sergilendi. Hatta o eser 120 bin dolara satıldı. Bir başka sanatçı da o muzu duvardan söküp yedi. Dünyada konuşulan bu esere Türkiye’de belediyelerden paylaşımlarla cevap geldi.

ABD’nin Miami kentinde sanatçı Maurizio Cattelan’ın, ‘duvara bantlanmış muz’ eseri, 120 bin dolara satıldı. Başka bir sanatçı David Datuna, duvara bantlanmış olarak sergilenen muzu alarak yedi ve yaptığı eylemin adına da ‘Aç Sanatçı’ olarak isimlendirdi.

Türkiye’deki bazı belediyeler, koli bandıyla duvara bantlanmış muzdan oluşan ve 120 bin dolara satılan ‘Komedyen’ isimli eserinden esinlenerek, yörelerine has lezzetleriyle sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlar yoğun ilgi gördü.

Hamsi fotoğrafı paylaşan Trabzon Büyükşehir Belediyesi “Eser dediğin böyle olur. Buğulaması daha da güzel olur.” notunu düştü.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, “Mutfağı zengin şehir Kayseri’de sizleri pastırma yemeye bekliyoruz. Senin değerin parayla ölçülmez.” ifadeleriyle paylaştı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Değeri paha biçilemez sanat eserimiz” notuyla kırmızıbiber fotoğrafı paylaşırken Gaziantep büyükşehir belediyesi antep fıstığını tercih etti.

Sosyal medyada geniş yer bulan “duvara bantlanmış muz” akımına Denizli Büyükşehir Belediyesi de eklendi. Büyükşehir, sanat eseri ne gönderme yaparak Denizli horozu için “paha biçilemedi” paylaşımında bulundu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir