DENİZLİ EMNİYETİ’NDE DEMİR YENİDEN

DENİZLİ EMNİYETİ’NDE DEMİR YENİDEN

İl Emniyet Müdürleri Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Denizli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Polis Baş Müfettişliği’ne atanırken, Konya Emniyet Müdürü Mevlüt Demir yaklaşık 21 ay sonra yeniden Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne görevlendirildi. Mevlüt Demir, Denizli’de iki defa Emniyet Müdürlüğü görevi yapan ikinci isim oldu. Ve 1970’li yıllarda Denizli Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Sami Alhan’dan sonra 2’nci isim olarak Denizli tarihine geçti.

İL Emniyet Müdürleri Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 34 İl Emniyet Müdürü merkeze alınırken, 24 İl Emniyet Müdürü ile 2 daire başkanının yeri değiştirildi. İlk ataması yapılan İl Emniyet Müdürü sayısı ise 37 oldu. İçişleri Bakanı onayıyla ise Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki 24 daire başkanı merkeze alınırken, ilk ataması yapılan daire başkanı sayısı ise 31 oldu. Mevlüt Demir’in yeniden Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne atanması kette sevinçle karşılandı.

DEMİR, 21 AY SONRA YENİDEN DENİZLİ EMNİYETİ’NDE

Resmi Gazete'de yayımlanan İL Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Denizli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Polis Baş Müfettişliği’ne atanırken, Konya Emniyet Müdürü Mevlüt Demir yaklaşık 21 ay sonra yeniden Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne görevlendirildi. Şubat 2014’te Denizli’ye gelen Mevlüt Demir; yaklaşık 13 ay sürdürdüğü İl Emniyet Müdürlüğü görevinin ardından, Şubat 2015’te Konya Emniyet Müdürlüğü’ne atanmıştı. Şubat 2015’te yayımlanan kararname ile Konya Emniyet Müdürlüğü görevine başlayan Demir, 21 ay aradan sonra yeniden Denizli Emniyet Müdürü oldu.

DENİZLİ TARİHİNDE 2’NCİ İSİM OLDU

Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile yeniden Denizli Emniyeti’nin başına geçen Mevlüt Demir, Denizli’de iki defa Emniyet Müdürlüğü görevi yapan ikinci isim oldu. 1970’li yıllarda Denizli Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Sami Alhan’dan sonra 2’nci isim olarak Denizli tarihine geçti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir