Denizli CHP’de kongreler sıcak geçecek

Denizli CHP’de kongreler sıcak geçecek

CHP Merkezefendi İlçe Başkan Adayı Ali Osman Horzum 10 mahallenin delegeleri ile Edem Center’da buluştu. Horzum’un çağrısına; 1200 Evler, Mehmet Akif Ersoy, Adalet ve Merkezefendi Mahalleleri ile Selçukbey, Şemikler, Çakmak Mahallesi, Karahasanlı Mahallesi, Bahçelievler ve Gültepe Mahallelerinden 130’un üzerinde CHP Merkezefendi İlçe Delegesi cevap verdi ve toplantıya katıldı.

Toplantıda ayrıca Merkezefendi İlçesi’nde ikamet eden CHP’nin önemli isimleri ve ağır topları da vardı. “Müjdat İlhan, Yıldırım Aycan, Himmet Yavaş, Osman Bartal, Adil Demir, Mehmet Ali Orpak ve Bülent Nuri Çavuşoğlu”da Ali Osman Horzum’un toplantısında hazır bulundu.

SALON DEĞİL, SOKAK SİYASETİ

Salon siyaseti değil, bütünleştirici ve mücadeleci “sokak siyasetini” ön plana çıkaracağını söyleyen Ali Osman Horzum, “Merkezefendi’yi örgütümle adım adım gezip tüm sorunlarını rapor haline getireceğim ve CHP’li Belediye Başkanım Şeniz Doğan’la ilçenin tüm sorunlarının çözümüne katkı koyacağım. Aslolan halk ile birlikte sokakta olan bir Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Aslolan Denizli’dir” dedi. CHP Merkezefendi İlçe Başkan Adayı Ali Osman Horzum’un mahalle delegeleri ile toplantılar serisini sürdüreceğini ve tüm delegelerin görüşlerine ve değerlendirmelerine başvuracağını söyledi.

ALİ OCAK VE EKİBİ HORZUM LEHİNE YARIŞTAN ÇEKİLDİ

Öte yandan CHP Merkezefendi İlçe Başkan Adaylığı yarışına katılmayı planlayan ve çalışmalar yürüten Ali Ocak ise ekibiyle birlikte Ali Osman Horzum lehine adaylıktan çekildiğini açıkladı. Tamay Ersoy ile birlikte Horzum’un Edem Pastanesi’ndeki toplantı davetine katılan Ali Ocak, “Önemli olan parti içi mücadeleden çok CHP’yi yükseltmek ve Denizli’nin en güçlü politik gücü haline getirmek. Desteğimiz Ali Osman Horzum kardeşimizden yana” dedi.

CHP MERKEZEFENDİ’DE “OSMAN’LAR SAVAŞI”

Öte yandan aylar önce CHP’nin Merkezefendi ilçesi başkan adayı olacağını açıklayan Osman Saruhan adaylıktan çekilmeyeceğini ve sonuna kadar mücadele edip kongre yarışına gireceğini açıkladı. Yeniden adaylığa hazırlanan CHP’nin mevcut Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker’in ise ilçe başkanı olmasında etkin rol oynayan Bülent Nuri Çavuşoğlu ve ekibinin Horzum’un yanında yer alması üzerine, yeni ittifaklar arayışı içerisine girdiği öne sürüldü.

İL BAŞKANLIĞI YARIŞI İÇİN YENİ 2 İSİM

Bu arada İl Başkanı Mahir Akbaba ile eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu arasında geçmesi beklenen CHP Denizli İl Başkanlığı yarışında yeni yeni aday isimleri de ortaya atılıyor. Siyasi kulislerde Bülent Gökçe ve Mustafa Çallıca isimleri de CHP Denizli İl Başkan Adaylığı için geçiyor.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir