DENİF 2019, kapılarını açtı

DENİF 2019, kapılarını açtı

Denizli İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (DENİF 2019) bu yıl 8’inci kez kapılarını açtı. İşverenlerle iş arayanları bir araya getiren fuar, 15 Kasım 2019 Cuma saat 17.00’de sona erecek.

İşverenlerle iş arayanları bir araya getirerek, klasik iş ve işçi bulma hizmetlerinin ötesinde yerel ekonomi ve istihdam ortamını hareketlendirmek amacıyla bu yıl 8’incisi düzenlenen Denizli İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (DENİF 2019) törenle açıldı. Sümerpark Alışveriş Merkezi’nde açılan fuara; Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Ticaret Borsası başkanı İbrahim Tefenlili, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Denizli İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, daire müdürleri ve işadamları, sanayiciler katıldı.

“50 FİRMA STANT AÇTI”

Fuarın açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık; “Dünya genelinde ve ülkemizde istihdam, işsizlik ve çalışma yaşamına ilişkin çok ciddi gelişmelerin yaşandığı son yıllarda, ülkemizin kamu istihdam kuruluşu olan Türkiye İş Kurumu, yaşanan gelişmeler ışığında kendini yenileyerek, işsizlikle mücadele ve istihdamın artırılmasında öncü bir rol üstlenmiştir. İstihdam sorunlarının çözümünde kuşkusuz, sadece iş imkanlarının oluşturulması yeterli olmamakla birlikte, iş arayan ve iş vereni buluşturmak, çağın tüm imkanlarını kullanarak, güçlendirilmiş bir mekanizma içinde aktif işgücü piyasasını politikalarını uygulamıştır. Bu kapsamda ilimizde 8’incisini düzenlediğimiz Denizli İstihdam ve insan kaynakları fuarımızda 50’ye yakın firmamız stant açmış durumdadır” dedi.

“İSTİHDAM; İŞ VE AŞ DEMEK”

İstihdamın öneminden söz eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “ İstihdam kısaca; iş ve aş demek. İnsanların çalışabilme imkanını sunmak demek. Çalıştığında işe yaraması demek. Bu noktada tabi ki İŞKUR’umuz başarılı işler yaptı. Dönüp geçmişe baktığımız zaman İŞKUR’un adı artık kağıt üzerinde değildir. Bugün baktığımızda çok çok fonksiyonel hale geldi. İş arayan ile işçi talep edeni bir araya getiren ve bunu da çok sistemli bir hale getiren bir kurum haline geldi. Tabi ki esas olan iş arayan ile talep edeni buluşturmak, o nitelikli hangi dalda ihtiyaç varsa onları bir araya getirmektir asıl olan. Allah kimseyi işsiz bırakmasın. Herkes işine, aşına sahip olsun. Derdimiz zaten o. Ben işadamlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Yanında bir kişinin bile istihdamını sağlayan kişi bizim için çok değerli bir kişidir. Biz belediye olarak alt yapı, park, bahçe yapıyoruz. Bunlar bize çok güzel şeyler. Ama şunu hiçbir zaman unutmayalım. Bir insanın işi yoksa, aşı yoksa bu yapılan işlerin hiçbir anlamı yok. Bu fuarında bu anlamda verimli geçmesini temenni ediyorum” dedi.

“İSTİHDAM ÖNEMLİ”

Denizli Valisi Hasan Karahan; “İstihdam önemli. Allah hiç kimseyi işsiz bırakmasın. Bu fuarlarda bunu hatırlatmak ve yaptığımız işin ne kadar bereketli olduğunu duyurmak için yapılıyor. Çünkü işveren demek; Allah’ın ‘Rezzak’ sıfatının tahsiminde görevlendirilmiş adam demek. Bu sebeple iş adamlarının yeri bizim yanımızda çok önemli. Ekonominin zaman zaman kötüye gittiği anlarda, istihdam daha da ön plana çıkıyor. ‘Acaba bu krizi işçi çıkarma ile kapatabilir miyim?’ düşüncesi doğuyor. Genelde en yanlış tercih bu oluyor. Bunun olması bereketin kaybolması anlamına geliyor” dedi. Konuşmaların ardından Denizli Protokolü, fuarın açılış kurdelesini kesti. Ardından protokol üyeleri, fuarda stant açan firmaları ziyaret etti.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir