DENİB Helal Expo Fuarı’nda

DENİB Helal Expo Fuarı’nda

Denizli İhracatçılar Birliği 24-27 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Helal Expo’ya katıldı. Fuara 63 metrekarelik stant alanıyla katılan DENİB, Helal Expo’da ilk kez yerini aldı.

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) 24 Kasım’da başlayan ve 27 Kasım 2022’ya kadar İstanbul’da düzenlenecek olan Helal Expo Fuarı’na katıldı. Fuara; 63 metrekarelik stant alanıyla katılan DENİB, Helal Expo’da ilk kez yerini aldı.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, dünyada helal sektörünün hacminin 7 trilyon dolara ulaştığını belirtti. Başkan Memişoğlu, şunları söyledi: “Denizli olarak yıllık bazda 300 milyon dolarlık gıda ihracatı yapıyoruz. 528 farklı GTİP’te gıda ürününü 135 ülkeye ihraç ediyoruz. Bu anlamda, gıda sektöründe ürün çeşitliliğimizin çok fazla olduğunu ifade edebiliriz. İstanbul’da düzenlenen bu etkinlik dünyanın en büyük Helal Fuarı konumunda bulunuyor. DENİB olarak Helal Expo’ya ilk kez katılım sağladık. Stant alanımızda üyelerimize ikili iş görüşmesi yapma fırsatı sunuyoruz. Fuarın tüm katılımcılar ve ziyaretçiler için hayırlı olmasını diliyoruz.”

“Denizli gıda sektörünü tanıtıyoruz”

Fuarla ilgili görüşlerini paylaşan DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Süreyya Çalışkan ise şunları kaydetti: “Denizli gıda sektörü kuruyemişten su ve süt ürünlerine, aromatik bitkilerden yaş meyve-sebzeye kadar çok çeşitli ürün gamına sahip. Helal Expo’da DENİB olarak açtığımız standımızda Denizli gıda sektörünü tanıtıyoruz. Fuara katılan tüm paydaşlara başarılar diliyorum, hayırlı bir fuar olmasını temenni ediyorum.”

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.