DEKADER ÜYELERİ’NE ‘VARİS VE TEDAVİSİ’ KONULU EĞİTİM

DEKADER ÜYELERİ’NE ‘VARİS VE TEDAVİSİ’ KONULU EĞİTİM

Denizli’de Özel Tekden Hastanesi, sosyal sorumluluk çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kadın Ve Aileyi Koruma Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği’nde “VARİSLER VE TEDAVİSİ” hakkında Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cumhur Tenekeci tarafından seminer verildi.

Denizli Tekden Hastanesi, bundan tam 3 yıl önce başlattığı sosyal sorumluluk çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kadın Ve Aileyi Koruma Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği’nin talebi üzerine dernek üyesi birçok kadına dernek binasında “VARİSLER VE TEDAVİSİ” hakkında Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cumhur Tenekeci tarafından seminer verildi.Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Cumhur Tenekeci, bilinçlendirme eğitimleri ile birçok hastalığa farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyleyerek “Tekden Hastanesi ve Kalp Damar Cerrahisi ekibi olarak bilinçlendirme seminerlerini önemsiyor ve insanımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bugün kadınlarla bir araya geldiğimiz bu toplantımızda özellikle varisleri konuşmak istedim. Çünkü artık varis toplumumuzda sıklıkla şikâyet edilen bir durum ve küçük yaşlarda dahi hasta profilimiz bulunmaktadır.Ayakta uzun süre hareketsiz olarak durma, genetik yatkınlık ve bayan hastalarda fazla kilolar, varis hastalığı için risk faktörü olarak kabul edilmektedir. Varis tedavi edilmediği zaman ise sürekli ilerleyerek daha da görünür hale gelir. Günümüzde tüm varis türleri tedavi edilebiliyor. Ancak her bir varis türünün tedavisi birbirinden farklılık gösterir.Hastanemizde uyguladığımız hastaların ameliyathaneden yürüyerek çıktığı, 4 saat sonrasında da evine gidebildiği, günlük yaşantısına çok rahat bir şekilde dönebildiği tedavi seçeneklerini uyguluyoruz” diye konuştu.

“TEKDEN HASTANESİ BİZ KADINLARIN DANIŞMAN HASTANESİ GİBİ”

Dekader (Kadın ve Aileyi Koruma Eğitim Kültür Ve Dayanışma Derneği)Başkanı Eylem Nalçacı ise yaptığı konuşmadaDenizli Tekden Hastanesi Ege Bölgesi’ne sunduğu kaliteli sağlık hizmeti dışında toplumla iç içe gelerek de bilgilendirme toplantıları düzenliyor. Bir hastanenin ve hekimlerinin yoğun çalışma temposuna rağmen bu fedakârlığı gösterebilmeleri ilk duyduğumuzda bizleri son derece mutlu etmişti. Günümüzde yok olmaya başlayan “paylaşım” ve “sorumluluk bilinci” Tekden Hastanesi nezdinde anlamını yitirmemiş ve sağlıklı gelecek adına yapılan bu eğitimler biz toplumdaki kadınları son derece mutlu etmektedir. Başta Tekden Hastanesi kurucuları olmak üzere bizlerle her ay düzenli olarak bir araya gelen değerli hekimlerimize minnettarız” diye belirtti.

 

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir