DEGİAD’da basketbol heyecanı

DEGİAD’da basketbol heyecanı

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nin bu yıl 7’ncisini düzenlediği, kentin en çok takip edilen spor organizasyonlarından biri olan ve bu yılda Mektebim Koleji Pusulam Kampüsü'nün ev sahipliği yapacağı, Anademir DEGİAD Basketbol Turnuvası başladı.

Denizli Genç İş İnsanları Derneği’nde (DEGİAD) ‘Anademir DEGİAD Basketbol Turnuvası’ heyecanı başladı. DEGİAD’ın bu yıl 7’ncisini düzenlediği, Denizli’nin en çok takip edilen spor organizasyonlarından biri olan ve Mektebim Koleji Pusulam kampüsü ev sahipliği yapacağı DEGİAD Basketbol Turnuvası, yapılan 8 karşılaşmayla start aldı. A Grubu ve B Grubu olmak üzere her iki gurupta yer alan 16 takım şampiyonluk için ter dökecek. İlk 4’te yer alan takımlar, Final Four’da karşılaşacak. Final maçı 5 Mart’ta yapılacak. Kentin en çok takip edilen organizasyonu olan turnuvanın, geçtiğimiz yılki şampiyonu Kayınçolar takımı olmuştu.

“Kurallara uyarak bir turnuva yönetiyoruz”

Turnuva öncesi açıklamalarda bulunan DEGİAD Sosyal Faaliyetler Komitesi Üyesi Sinan Salgar, şunları kaydetti: “Bu sene 7’ncisini düzenlediğimiz Anademir DEGİAD Basketbol Turnuvası’na 16 takım katılıyor ve 128 oyuncumuz bulunuyor. Toplam 2 grubumuz bulunuyor. A Ligi’nde 8, B Ligi’nde de 8 takım bulunacak. İki grupta da ayrı ayrı Final Four oynanacak. Final maçı ise Mart ayında yapılacak. Kurallara uyarak bir turnuva yönetiyoruz. Federasyondan basket hakemleri talep ediyoruz. Profesyonel bir şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Bu turnuvanın Denizli ve Türkiye’de ses getirdiğini düşünüyoruz. Güvenlik olarak da 2 özel sağlık kuruluşu turnuva boyunca bir ambulans ve sağlık ekibiyle yer alacak. Sağlıklı bir turnuva geçmesini diliyorum. Umarım sakatlıklar olmaz, gerçekten önceliğimiz budur. Turnuvanın dostluk içinde geçmesini temenni ediyorum.”    

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir