Çivrilli gazi ve şehit yakınları Çanakkale’ye uğurlandı

Çivrilli gazi ve şehit yakınları Çanakkale’ye uğurlandı

Denizli’nin Çivril ilçesinde yaşayan şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları, Çivril Belediyesi tarafından organize edilen gezi çerçevesinde Çanakkale ve Bursa’ya uğurlandı.

Denizli’nin Çivril ilçesinde şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları, Çivril Belediyesi tarafından organize edilen gezi çerçevesinde Çanakkale ve Bursa’ya uğurlandılar. Çivril Belediyesi tarafından düzenlenen geziye 46 kişi katıldı.

Şehit ve gazi ailelerine kahramanlık destanlarının yazıldığı Çanakkale’de o ruhu yaşatmak amacıyla gezi düzenlediklerini belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “2 iki gün sürecek gezi programında şehit ve gazi yakınları Çanakkale Şehitliğini, Gelibolu Yarımadasındaki bütün savaş alanlarını, Çanakkale’nin tarihi ve kültürel yerlerini gezecekler. Daha sonra Osmanlı Devletine başkentlik yapan Bursa şehrimizi ziyaret edecekler. Bu gezideki amacımız kahramanlık destanlarının yazıldığı toprakları gazi ve şehit yakınlarımızın yakından görmelerini sağlayarak, o duyguyu yeniden yaşatmak istiyoruz. Gezinin öncelikle kazasız belasız olmasını temenni ediyor, hayırlı yolculuklar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir