ÇİNLİLER, TELEFERİĞE HAYRAN KALDI

ÇİNLİLER, TELEFERİĞE HAYRAN KALDI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı  Osman Zolan’ın hayata geçirdiği projeler arasında yer alan Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın ilk yurt dışı ziyaretçileri Çin’den gelen turist kafilesi oldu.

Glorious DMC Travel Acentesi Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Karakan tarafından tur programına eklenen teleferik, Çinli turistler tarafından büyük ilgi gördü.

Glorious DMC Travel AcentesiYönetim Kurulu Başkanı Şafak Karakan, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası İşletme MüdürüEmrah Deniz ile anlaşma yaparak; Denizli’de düzenlediği tur programlarına Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nı da ekledi.  Yaklaşık 1 yıl önce Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak Denizlililerin hizmetine giren teleferiğe ilk ayak basan turist kafilesi; Çinliler oldu. Teleferiğe binen, Bağbaşı Yaylası’nı gezip, Denizli Kebabı’nın tadına bakan turistler, yaylada doyasıya eğlendi. Denizli Gazetesi ve DRT Denizli ekibine özel açıklamalarda bulunan Glorious DMC Travel Acentesi Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Karakan, bundan sonra yapılacak gezi programlarında, Pamukkale ve Laodikya’nın dışına çıkılacağını söyledi. Turistleri; Bayramyeri, Kaleiçi ve Teleferik’e götüreceklerini belirten Karakan, Denizli’de sosyal aktivitelerin arttırılmasıyla; Denizli’ye gelen turist sayısında da artış olacağını belirtti. Buna bağlı olarak da konaklama sürelerinin uzayabileceğini bildiren Karakan, “Yurt dışından Denizli’ye gelen turist kafilelerini Bayramyeri ve Kaleiçi’nde ağırlıyorduk. Şimdi de teleferik aktivitesinden yararlandırıyoruz.Çin Halk Cumhuriyeti’nden 35 kişilik ilk grubumuz teleferiğe geldiler. Çok beğendiler” diye konuştu.

“TURİSTLERİ TELEFERİĞE İLK KEZ BİZ GETİRİYORUZ”

Bayramyeri’nde Denizli Kebabı’nı tattırmayı ve Kaleiçi Çarşısı’nda gezintiyi ilk yapan firma olduklarının altını çizen Karakan, şunları aktardı: “Bizden sonra birçok firma turist kafilelerini Merkez’e getirmeye başladılar. Şimdi tekrar bir ilk yaşıyoruz. Turistleri teleferiğe ilk kez biz getiriyoruz. Umarım bunlar güzel öncülüklerdir. Umarım Denizli için faydalı olur. Biz turizmden ekmek yiyoruz. Geçim kaynağımız turizm. Biz mesleğimize, sektörümüze küsemeyiz. Bu nedenle elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.  Bu anlamda Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımızın yapmış olduğu pek çok faaliyet var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bakanımız bu anlamda öncülük yapmışken bizim bir şey yapmamaya gönlümüz el vermedi. Bizlerin de taşın altına elimizi koymamız gerekiyor. İnşallah Denizli’ye faydalı oluruz ve güzel şeyler yaparız.”

“TURİSTLER 2 GECE KONAKLIYOR”

Turist kafilelerinin Denizli’de konakladıkları gün sayısının arttığına dikkat çeken Karakan, “Misafirlerimiz Denizli’de 2 gece konaklıyorlar.  İlk gün Bayramyeri ve Kaleiçi’ni geziyorlar. İkinci gün ise teleferik ziyaretinde bulunuyorlar. Bağbaşı Yaylası’nı geziyorlar. Yaylada Denizli’ye özgü yemekleri tadıyorlar.  Çinli turistlerimizi doğal güzelliklerle buluşturmak güzel oluyor. Teleferikte sosyal alanlar oluşturulmuş. Turistlerimiz o aktivitelerden yararlanacaklar. Teleferikle yukarı çıkmak ayrı bir heyecan. Yaylaya geldikten sonra doğal güzelliği görmeleri ayrı bir heyecan. Denizli’ye özgü yemek yemeleri ayrı bir heyecan. Burada pek çok heyecanı yaşayacaklar. Buna vesile olduğum için çok mutluyum. Bunların hepsi baba nasihati. Çok uzun yıllardır Denizli’ye hizmet veriyoruz. Uzun yıllardır Denizli’den ekmek yiyoruz. Ben bunu bir vefa gibi düşünüyorum. Denizli’ye katma değer sağladığım için ayrı bir mutluluk yaşıyorum” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir