CHP Pamukkale’de kongre bu pazar

CHP Pamukkale’de kongre bu pazar

CHP Pamukkale İlçe Kongresi bu Pazar yapılacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre Kültür Merkezi’nde saat 11.00’de başlayacak ve kongrede 3 aday başkanlık için yarışacak. CHP Pamukkale İlçe Başkanlığı için yarışan isimler ise; “Savaş Akman, Arda Arpacı ve Hasan Alkan’dan” oluşuyor.

CHP Denizli Teşkilatı’nda seçim süreci devam ediyor. CHP, kentin en büyük ilçelerinden olan Merkezefendi İlçesi’nde kongre sürecini geride bıraktı. Delegelerden 159’unun oyunu alan eski Başkan Tolga Varlıker başkanlık koltuğunu, kongreye katılan 410 delegenin 176’sının oyunu almayı başaran Ali Osman Horzum’a devrederken, Denizli’nin en çok nüfusuna sahip Pamukkale İlçesi’nde kongre heyecanı, 22 Aralık 2019 Pazar günü son bulacak.

CHP Pamukkale 3’üncü olağan genel kurulu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak. Saat 11.00’de başlayacak olan kongrede, mevcut başkan Osman Tabu yeniden aday olmazken, CHP’nin 417 ilçe delegesi oy kullanacak.

AKMAN, ALKAN VE ARPACI BAŞKANLIK İÇİN YARIŞACAK

Şölen havasında geçmesi beklenen CHP Pamukkale İlçe Kongresi’nde 3 aday isim başkanlık için yarışacak. Daha önce CHP Denizli İl eski Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun yönetiminde de yer alan iş insanı Savaş Akman, Partinin etkili isimlerinden olan ve mevcut yönetimde de görev yapan Arda Arpacı ile uzun yıllar parti içerisinde çeşitli görevler alan Hasan Alkan, delegelerin oyunu almaya çalışacak. Pamukkale Kongresi’nin sonucu, CHP Denizli’de il kongresi öncesi de delege eğilimlerini yansıtması bakımından büyük önem taşıyor.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir