CHP Denizli il kongresi tarihi belli oldu

CHP Denizli il kongresi tarihi belli oldu

CHP Denizli İl Teşkilatı’nın İl Kongresi tarihi ve yeri belli oldu. CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, kongrenin 16 Şubat 2020 Pazar günü saat 10.00'da EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacağını bildirdi.

19 Ocak 2020 Pazar Günü Tavas’ta yapılan kongrenin ardından CHP Denizli’de ilçe kongre süreci tamamlandı. İlçe kongre sürecinin son bulmasının ardından merakla beklenen CHP İl Kongresi’nin yeri ve zamanı belli oldu. CHP Denizli İl Yönetim Kurulu, Başkan Mahir Akbaba başkanlığında toplandı.

Toplantıda Denizli İl Kongresi’nin 16 Şubat 2020 Pazar günü saat 10.00’da EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılması kararlaştırıldı. Kongrenin; divan başkanlığı için TBMM CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel davet edildi. İlçe kongrelerinin birer demokrasi şöleni şeklinde geçtiğini ve şimdi sıranın il kongresine gelindiğini belirten Başkan Akbaba, “16 Şubat Pazar Günü tüm partililerimizi ve vatandaşlarımızı EGS Kongre ve Kültür Merkezi’ne bekliyoruz. Denizli Örgütü olarak biz büyük bir aileyiz ve bu kongreden daha da büyüyerek, güçlenerek gençlerimizle, kadınlarımızla, tecrübeli büyüklerimizle hep birlikte çıkacağız. Hedefimiz yapılacak ilk seçimlerde genelde ve yerelde partimizi iktidara taşımak. Kazanan birlikteliğimiz olacak, kazanan cumhuriyetimiz, halkımız, partimiz, Türkiyemiz, Denizlimiz olacak. Her şey çok güzel olacak, martın sonu yine bahar olacak. Bizim olduğumuz yerde umut vardır. Daha yapacak çok işimiz var. Her şey Denizli için, bunu birlikte başarabiliriz” dedi. Kongrede mevcut Başkan Mahir Akbaba ile eski il başkanlarından Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun başkanlık için yarışması bekleniyor.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir