Check-up yaptırdı hayatı kurtuldu

Check-up yaptırdı hayatı kurtuldu

Denizli Özel Tekden Hastanesi’ne rutin check-up yaptırmak için müracaat eden 62 yaşındaki adam, kalp damarlarında tespit eden ciddi derecedeki tıkanıklığnı bay-pass ameliyatıyla açılması sayesinde hayata tutundu.

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Uzunpınar Mahallesi’nde yaşayan 62 yaşındaki Hamdi Açıkgöz, rutin bir check-up kontrolü yaptırmak için Özel Tekden Denizli Hastanesi’ne müracaat etti. Herhangi bir şikayeti olmayan ve sadece kontrol için check-up yaptırmak isteyen Açıkgöz’ün yapılan kontrollerinde kalp damarlarımda ciddi darlık tespit edildi. Kalp krizi riskine karşılık Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Demir tarafından acil tedavi olması tavsiye edilen Açıkgöz, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ali Vefa Özcan ve ekibinin gerçekleştirdiği başarılı operasyon sayesinde sağlığına kavuştu.

Daha önce Denizli Tekden Hastanesi’nde check-up yaptıran kişilerin tavsiyesi üzerine kontrol için olarak hastaneye müracaat ettiğini belirten Hamdi Açıkgöz, “Aslında herhangi bir şikayetim yoktu. Ama genel bir kontrol amacıyla yaptırmak istedim. Birçok doktora muayene oldum. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Demir, beni muayene etti. Yapılan testler sonrasında acil anjiyo yapılması gerektiğini söyledi. Yaptığı anjiyoda kalp damarlarım tıkandığını ve her an kalp krizi riskiyle karşı karşıya olduğumu öğrendim. Beni hemen Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ali Vefa Özcan’a yönlendirdi. Doktor Vefa Bey bana by-pass yaptı. Çok şükür iyiyim. Hayatımda ilk defa check-up yaptırdım. Ama bundan sonra mutlaka yaptıracağım. Herkese de tavsiye ederim. Check-up sayesinde belki de kurtuldum. Benim ara ara sıkıntılar yaşayıp önemsemediğim şeyleri doktorlarım büyük titizlikle araştırıp müdahale ettiler. Öncelikle damarlarımın tıkandığını tespit eden doktorum Mustafa Demir’e, beni ameliyat eden doktorum Vefa Bey’e ve tüm hastane personeline çok teşekkür ederim. Arabamıza yıllık bakımını yaptırıyoruz. Ama kendi sağlığımızı hep erteliyoruz. Tavsiyem kendi sağlığınızı ertelemeyin. Yıllık kontrollerini mutlaka yaptırın” dedi.

Denizli Gazetesi uygulamamızı ücretsiz indirip; gelişmelerden anlık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir